eReport.sk
Juraj Krúpa (OĽANO). Foto: tasr

Krúpa: Situáciou v Úrade inšpekčnej služby sa treba zaoberať, treba zanalyzovať štatút i pôsobenie

Situáciou v Úrade inšpekčnej služby (ÚIS) je potrebné sa naďalej zaoberať, potrebné je tiež zanalyzovať jeho štatút a pôsobenie. Jeho kompetencie nie sú totiž rovnomerne rozložené medzi jeho zákonné povinnosti. Po stredajšom poslaneckom prieskume na ÚIS to skonštatoval predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽANO).

Musíme zanalyzovať pôsobenie ÚIS

„Bude potrebné zanalyzovať štatút a pôsobenie ÚIS, ktorého kompetencie sú nerovnomerne rozložené medzi jeho zákonné povinnosti, medzi ktoré patrí vyšetrovanie a odhaľovanie nezákonnej a protiprávnej činnosti Policajného zboru, Zboru väzenskej a justičnej stráže a Kriminálneho úradu finančnej správy,” podotkol Krúpa. Situáciou v ÚIS sa treba podľa neho ďalej zaoberať, poslanecký prieskum bol len začiatkom.

ÚIS nedisponoval informáciami o trestnej činnosti

Šéf brannobezpečnostného výboru poznamenal, že v minulosti ÚIS nedostával a nedisponoval informáciami o trestnej činnosti vysokopostavených predstaviteľov policajného zboru, či už išlo o obvinených policajných prezidentoch, vrcholných predstaviteľov NAKA alebo finančnej správy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  2. Poslanci NRSR počas rokovania 27. schôdze parlamentu v Bratislave 30. apríla 2021.
  3. Sprava dočasne poverený prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran a minister vnútra SR Roman Mikulec

„Síce vyšetrovali niektorých popredných nemenovaných predstaviteľov, ale nie vyššie spomínaných, a vyšetrovania neboli buď ukončené obvinením, alebo keď malo dôjsť k obvineniu, boli prípady väčšinou pozastavené inými orgánmi činnými v trestnom konaní,” priblížil Krúpa.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti