eReport.sk
Ľudia kráčajú okolo obchodu po extrémnej snehovej búrke v americkom meste Buffalo v pondelok 26. decembra 2022.
Ľudia kráčajú okolo obchodu po extrémnej snehovej búrke v americkom meste Buffalo v pondelok 26. decembra 2022. Foto: tasr/ap

Mŕtve telá v autách, aj v závejoch! Americká snehová kalamita pokračuje, onedlho sa čakajú povodne

Mŕtve telá v autách, aj v závejoch! Snehová kalamita v Spojených štátoch, ktorá si v týchto dňoch vyžiadala desiatky obetí, pokračuje podľa americkej Národnej meteorologickej služby ešte aj v utorok. Na niektorých miestach výdatne sneží, pričom fúka vietor v nárazoch dosahujúci rýchlosť od 30 do 50 kilometrov za hodinu. Informuje o tom TASR na základe správ americkej televízie NBC News a agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Miestny obyvateľ odhrabáva sneh z príjazdovej cesty v meste Urbandale, americkom štáte Iowa vo štvrtok 22. decembra 2022.
  2. Snehová víchrica v Kanade

V štáte New York v priebehu utorka padalo v priemere do päť centimetrov čerstvého snehu za hodinu. „Sneh sa hromadí tak rýchlo, že pre cestárov bude veľmi ťažké odpratávať ho,“ varovala v utorok ráno meteorologická služba.

Niektorí zomreli pri odpratávaní snehu

Snehová víchrica v týchto dňoch zasiahla najviac okres Erie County v štáte New York. V Buffale, druhom najväčšom meste v štáte, kde len v priebehu piatka a soboty napadlo viac než meter snehu, zomrelo v dôsledku nečasu 27 ľudí a ďalších sedem obetí zaznamenali na predmestiach.

FOTO Buffalo po extrémnej snehovej búrke 26. decembra 2022

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Počtom obetí v oblasti Buffala tak táto fujavica prekonala aj tú z roku 1977, pri ktorej zomrelo celkovo 29 osôb.

Mŕtve telá našli v autách, ale aj v závejoch. Niektorí zomreli pri odpratávaní snehu, iní preto, že ich postihli vážne zdravotné ťažkosti a nedostali sa k nim záchranári.

Žene zamrzlo aj vodovodné potrubie

Agentúra AP uvádza prípad jednej z obyvateliek Buffala, ktorá si spravila čosi ako chatrč s ohrievačom vo vlastnej obývačke, keďže v dôsledku poškodeného plynového potrubia nemôže vykurovať ústredným kúrením a v dome má iba 5,5 stupňa Celzia. Zamrzlo jej aj vodovodné potrubie.

Rozmiestnili početné policajné hliadky

Úrady v Buffale v dôsledku kalamity zakázali používanie motorových vozidiel v meste, avšak podľa miestnych predstaviteľov mnohí ľudia tento zákaz ignorujú. Preto v utorok rozmiestnili početné policajné hliadky na vjazdoch do mesta a tiež na významných križovatkách.

V nasledujúcich dňoch by sa malo na východe aj stredozápade Spojených štátov otepliť, avšak z množstva napadnutého snehu sa zas očakávajú povodne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mŕtve telá v autách, aj v závejoch! Americká snehová kalamita pokračuje, onedlho sa čakajú povodne

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti