eReport.sk
Snehová víchrica v Kanade
Snehová víchrica v Kanade, foto:tasr/ap

Kanada: Snehová víchrica spôsobila výpadky elektriny, úrady vydali výstrahy

Silná snehová víchrica zasiahla v piatok Kanadu, kde najmä v oblastiach na východe krajiny zaznamenali výpadky elektrickej energie.

Snehová víchrica

Najviac zasiahnutá je zatiaľ provincia Quebec, kde hlásia výpadky elektrickej energie u takmer 120.000 odberateľov. Nasleduje Ontário s výpadkami u viac než 53.000 zákazníkov. Obe tieto provincie sa nachádzajú na východe Kanady. V Britskej Kolumbii na západe krajiny zaznamenali výpadky elektriny na približne 5000 odberných miestach.

Ochromená letecká doprava

Letecká spoločnosť WestJet v piatok zrušila všetky svoje lety na Pearsonovom medzinárodnom letisku v Toronte v provincii Ontário. Americká Národná meteorologická služba (NWS) vydala pre oblasť Veľkých kanadských jazier na hraniciach s USA varovania pred silným mrazom s platnosťou do nedele. Mráz môže podľa NWS znefunkčniť mechanické i elektronické zariadenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  2. Nielen Ukrajina potrebuje pomoc
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu - okrem fronty pri Bachmute - navštívil aj mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny
  4. Rusko bude naďalej pomáhať
  5. Taraba reaguje na Šuchove slová

 Tá istá snehová víchrica zasiahla aj väčšinu územia USA, pripomína AP. Výstrahy a varovania sa tam v piatok vzťahovali na približne 200 miliónov obyvateľov krajiny.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kanada: Snehová víchrica spôsobila výpadky elektriny, úrady vydali výstrahy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti