eReport.sk
Možno už totalitu žijeme
Americký prezident Joe Biden. Zdroj: tasr

VIDEO Najnovšie fakty z Twitter Files: Bidenova administratíva odstraňovala lekárov, ktorí boli proti vakcínam!

Možno už totalitu žijeme. A len si naivne myslíme, že sme stále v demokracii, ktorá sa okrem iného vyznačuje aj pluralitou názorov. A dovolením tejto plurality. Musk a jeho tím vypustili do sveta novú časť tzv. Twitter Files. Správu priniesli viaceré zahraničné denníky, napríklad Daily Mail, New York Post, či The Epoch Times. Taktiež televízia Fox News, proti ktorej broja Bidenovci.

Zverejnené dokumenty podrobne opisujú, ako sa vedúci pracovníci Twitteru snažili cenzurovať „nepohodlné“ údaje o covide. A to najmä diskreditáciou lekárov a odborníkov, ktorí sa vyslovili proti vakcínam.

V najnovšom pokračovaní Twitter Files novinár David Zweig odhalil, ako Trumpova aj Bidenova administratíva tlačili na vedúcich pracovníkov Twitteru, aby cenzurovali informácie, ktoré boli „pravdivé, ale nepohodlné.“

Trump

Kým administratíva exprezidenta Donalda Trumpa, tlačila na vedúcich predstaviteľov Twitteru, aby zabraňovali dezinformáciám, ktoré by mohli mať za následok “nájazdy do obchodov” a paniku u spotrebiteľov, Bidena trápilo niečo iné. Vakcíny. Presnejšie ich oponenti.

Biden

Vďaka týmto „demokratickým metódam,“ píše Zweig, vláda dokázala zdiskreditovať lekárov a odborníkov s iným názorom. A to nie je všetko. Sloboda prejavu bola obmedzená aj bežným užívateľom, ktorí sa na Twitteri vyjadrovali k vakcínam a covidu. Inak, ako si prajú mocní.

Alex Berenson

Bývalý reportér New York Times, na Twitteri poukazoval okrem iného aj na to, že mRNA vakcíny neboli vyvíjané na spomalenie šírenia vírusu. Nuž tento „hoax“ už priznala aj zástupkyňa spoločnosti Pfizer/ BionTech. Na pôde Európskeho parlamentu.

V lete 2021, Biden vyhlásil, že platformy ako Twitter, či Facebook sa podieľajú na „zabíjaní ľudí,“ tým, že dovolia na svojich sieťach šíriť „dezinformácie“ o očkovaní. Trvalo len pár hodín, kým Twitter Berensona z platformy odstránil. Berenson Twitter kvôli tomu žaloval.

V rámci právneho procesu bol Twitter nútený zverejniť internú komunikáciu, ktorá ukázala, ako Biely dom tlačil na spoločnosť , aby podnikla kroky voči Berensonovi.

Možno už totalitu žijeme

„Rozsiahly prehľad internej komunikácie spoločnosti odhalil, že zamestnanci často diskutovali o tom, či má vláda Spojených štátov právo takto zasahovať do slobody prejavu,“ píše Zweig.

Dodáva, že napriek tomu Twitter potláčal a vymazával názory lekárov, odborníkov a vedcov, ktorí mali na covid a očkovanie mRNA vakcínami, iný názor. Ako mocnosť v Bielom dome.

„V dôsledku toho zmizli legitímne zistenia a otázky, ktoré by rozšírili verejnú diskusiu,“ napísal Zweig.

U nás na to máme políciu

Nuž, kým v Amerike to robili tajne, u nás napríklad vznikla na Facebooku stránka PZ SR, ktorá už dva roky verejne pranieruje „dezinformátorov,“ za to, že šíria „hoaxy.“

Pomáhali a pomáhajú aj mainstreamové médiá. Napríklad Peter Schutz v „demokratických a slobodných novinách, šíriacich pravdu a dobro,“ napísal, že „Neočkovaní nie sú ľudia, ale dobytok s teľacím IQ. Mali by kvičať ako svine na bitúnku.“

Zdroj: Daily Mail, Fox News, Epoch Times


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Najnovšie fakty z Twitter Files: Bidenova administratíva odstraňovala lekárov, ktorí boli proti vakcínam!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti