eReport.sk
Monika Jankovská. Foto: tasr

Dnes to nie je len o Jankovskej: Súd rozhoduje aj o tomto sudcovi

Dnes majú na súdoch perný deň. Okrem toho, že súd v Pezinku rozhoduje o návrhu predĺženia väzby bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, na paškály je aj sudca Krajského súdu v Bratislave Richard Molnár. Toho zadržali počas minuloročnej akcie Búrka.

„K dnešnému rozhodovaniu sa nebudem vyjadrovať. Môj klient je vo väzbe cez 11 mesiacov. Skúste si každý sám odpovedať. Ak by ste boli v kolúznej väzbe, s jediným, s kým sa môže stretávať, sú jeho advokáti, má minimálny kontakt s rodinou, ak nerátam nejaký občasný telefonát s manželkou. Ak sa vykonávajú, tak ako sa vykonávajú úkony – liknavo a pomaly, tak doktrína plynutia času a teória zosilených dôvodov hovorí, že po takej dlhej dobe dôvody väzby nemôžu byť. Aj keby boli, musí byť na slobode,” uviedol pre médiá obhajca Ondrej Urban.

Richard Molnár je jedným z 13 sudcov, ktorých vlani 11. marca počas akcie Búrka, zadržala a obvinila Národná kriminálna agentúra. Obvinený je z trestného činu prijímania úplatku. Obvinený je aj v rámci minuloročnej jesennej akcie Víchrica.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport