eReport.sk
Monika Beňová, foto: instagram MB

Monika Beňová po materskej dovolenke: Vďaka tomuto sa cíti a vyzerá skvelo!

Nefajčím, nepijem alkohol a veľmi racionálne sa stravujem. Nič výnimočné, čo by nemohol robiť ktokoľvek iný,“ tvrdí europoslankyňa Monika Beňová (52), ktorej pred pár dňami skončila materská dovolenka. Prezradila aj svoj recept na šťastie a mladistvý vzhľad.

Opäť v pracovnom nasadení

Političke Monike Beňovej pred pár dňami skončila materská dovolenka. Za voľnými dňami však nesmúti a je pripravená opäť sa vrhnúť do víru pracovných povinností. „Zatiaľ pokračujeme v európskom parlamente duálne, takže budem naďalej predsedať výboru a zúčastňovať sa zasadnutí online. Predpokladám, že tento režim, vzhľadom k situácii v jednotlivých krajinách, budeme mať až do konca leta a všetci budeme dúfať, že sa na jeseň nevráti modifikovaná pandémia. Do Bruselu a Štrasburgu poletím teda v lepšom prípade najskôr v septembri,“ prezradila nám Beňová.

Pracovné povinnosti plánuje kombinovať aj so starostlivosťou o dcérku Leu. „To už dcérka bude mať desať mesiacov a počas mojej neprítomnosti to zvládnu spolu s ocinom doma. Občas ju budem brávať so sebou, ale až po dovŕšení jedného roka,“ tvrdí europoslankyňa. Vo svojom okolí má však aj oddaných pomocníkov. S výchovou dcéry jej pomáha partner Ľubomír Klčo, syn Martin a babka.

Do Bruselu sa však s rodinou presťahovať nemieni. „Nie a ani som to nikdy nemala v pláne. Lein otec tu má advokátsku kanceláriu a nechcem aby sa vzdal svojej kariéry. Navyše, chcem aby dcérka žila a vyrastala na Slovensku. Mám tu aj dospelého syna a tiež s ním chcem ďalej ostať v osobnom kontakte. Lietať som si už dávno zvykla, nerobí mi to vôbec žiaden problém. Som doma rada a som tu šťastná,“ tvrdí.

Hoci si každý deň po boku dcérky užíva, za materskou dovolenkou rozhodne nesmúti. „Ani som si na ňu nestihla zvyknúť. Nebola to klasická materská dovolenka, fungovala som s malými obmedzeniami v normálnom, aj keď covidovom pracovnom tempe,“ prezradila Monika Beňová.

Foto: Instagram

Žije zdravo

Známa politička podľa mnohých na materskej dovolenke výrazne opeknela. „Tak neviem, nemám pocit žeby som sa výrazne zmenila. Ani mi nejako neprináleží hodnotiť vlastný výzor (smiech), ale cítim sa fantasticky. Som naplnená šťastím, spokojnosťou a láskou k mojim deťom a k partnerovi. S Leuškou chodím veľa na prechádzky každý deň, takže možno ten čerstvý vzduch a pohyb,“ prezrádza recept na mladistvý vzhľad.

Tvrdí, že materstvo pre ňu náročné nie je. Z prvého manželstva má dospelého syna Martina, takže druhé dieťa ju rozhodne nevyviedlo z miery. Je rada, že má doma okolo seba svojich najmilších. „Leuška je úžasne dobré dieťatko, som vyspatá, športujem, nemám nič čo by sa dalo označiť ako náročné. A keďže je lockdown, starám sa o seba ako ostatné ženy. Raz týždenne si spravím manikúru a pedikúru, dva razy umyjem vlasy, chodím behať niekoľkokrát týždenne približne 7 km a každý deň s Leuškou na prechádzku ďalších 6 km. Nefajčím, nepijem alkohol a veľmi racionálne sa stravujem. Nič výnimočné, čoby nemohol robiť ktokoľvek iný,“ vysvetľuje Monika Beňová. Na pohľad sa zdá, že aj schudla. Pravidelne beháva a doma cvičí jógu.

Foto: Instagram


Harmonický vzťah

Mamou sa po druhýkrát stala po päťdesiatke. To jej zmenilo život k lepšiemu. „Je naplnený šťastím tak veľkým, že ho ešte ani nedokážem celé obsiahnuť. Všetko dostalo nový význam a zmysel. Viem že je ťažká doba. V mojom osobnom živote mi to však kompenzuje materstvo a láska k dcérke. Nechýba mi chodiť von, nechýbajú mi obchody a ani cestovanie. Samozrejme sa teším, keď zase bude všetko v poriadku a funkčné. Ale mne teraz nič z toho nechýba. A že je každý deň rovnaký, že sa skladá z kŕmenia, prebaľovania, hrania sa a prechádzok a spánkov, to ma vôbec neunavuje ani nenudí. Som spokojná, vyrovnaná a nekonečne šťastná. Užívam si každú milisekundu,“ hovorí.

Vo vzťahu s o šestnásť rokov mladším partnerom Ľubomírom je nesmierne spokojná. „Pomáha mi so všetkým, ale hlavne tým, že nás ľúbi a stará sa o to, aby všetko fungovalo a bolo v poriadku. Od nákupov, cez kúpanie dcérky, starostlivosti o ňu počas mojich zasadnutí, prechádzok počas víkendov, proste všetkým, čo milujúci otec robí. Je spolu s mojim synom mojou veľkou a nenahraditeľnou oporou.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport