eReport.sk
Český premiér Andrej Babiš s manželkou, foto: tasr

Monika Babišová o vyhrážkach smrťou: „Veď my sme nič neurobili!“

Český premiér Andrej Babiš včera odhalil, že jemu a jeho rodine sa vyhrážali smrťou. Preto svoju manželku a syna poslal pred mesiacom do Dubaja. Tá sa teraz rozplakala. Nerozumie, prečo bola v hľadáčiku agresora.

Andrej Babiš (66) sa vyjadril, čomu musel začiatkom roka čeliť. Objavil sa muž, ktorý chcel premiéra a jeho rodinu zlikvidovať. Preto vraj poslal ženu so synom do Emirátov. Zároveň Babiš dodal, že pred ňou túto skutočnosť tajil, aby ju ochránil. Premiérova manželka sa krátko nato vyjadrila Blesk Správam, že je šoku.

Zrútená

Možného útočníka už mali v Španielsku zadržať. Napriek tomu má rodina stále strážený dom. Na svoju obhajobu, prečo vyšiel s pravdou von až po mesiaci, hoci sa médiá neustále pýtali, z akého dôvodu Monika Babišová (46) vycestovala, sa vyznal, že o tom nechcel hovoriť. Babišová sa vraj, tak ako zvyšok národa, dozvedela o plánovanom čine až z televízie: „Celá sa trasiem,“ vyhlásila rozrušená. Dodala, že len sedí a plače: „Nikdy mi nenapadlo, že by niekto chcel ublížiť mne a deťom, keď my žiadnu politiku nerobíme a za nič nemôžeme,“ konštatovala.

Nezaháľajú

Polícia českej republiky informovala o prípade na sociálnych sieťach. V stanovisku píše, že prípad riešia: „V súvislosti s vyhrážkami predsedovi vlády môžeme potvrdiť, že je pražskou políciou vedené trestné stíhanie konkrétnej osoby. Kriminalisti vo veci podali štátnemu zástupcovi podnet k podaniu na vzatie do väzby. Muž je v súčasnosti stíhaný väzobne.”

Foto: tasr, CNN Prima News

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity