eReport.sk
Český premiér Andrej Babiš. Foto: tasr/ap

Andrej Babiš zúri: Chceli zastreliť mňa a moju rodinu!

Podobne ako nášmu premiérovi Igorovi Matovičovi išlo o život aj českému. Andrej Babiš vysvetľoval, prečo jeho manželka pred niekoľkými týždňami nenápadne odletela do slnečného Dubaja.

Kvôli mnohým vyhrážkami premiérovi Igorovi Matovičovi (47) posilnili ochranku. Posadili ho dokonca do opancierovaného auta. Aktuálne je vraj strážený už aj hlavný hygienik Ján Mikas. Rovnako sa o svoje zdravie vraj bojí aj český premiér Andrej Babiš (66). Rovnako ako Igor Matovič čelí kritike zo zlyhania. Pripisujú mu rastúce čísla nakazených. Lenže v Čechách je situácia iná. Schyľuje sa k voľbám, zrejme aj preto politici naposledy neodhlasovali predĺženie núdzového stavu. Pohnevali by si voličov. Babiš v relácii na CNN Prima News opäť vyhlásil, že nikdy neodstúpi.

Šokoval

Premiér čelil otázke, čo robí jeho manželka v Dubaji. Pozorný okoloidúci ju začiatkom februára zachytil na snímke, ako v Emirátoch hoduje na terase reštaurácie. Príspevok zverejnil na sieti Twitter. Babiš jej “útek” až doteraz nekomentoval. S pravdou vyšiel von dnes, po takmer mesiaci. V relácii sa mu pri opise situácie leskli  oči a podlomil hlas: „ 8. januára mi polícia povedala, že je človek, ktorý chce zastreliť moju rodinu,“ povedal v relácii trasúcim sa hlasom. „A mňa,” dodal. „Mali sme strážený dom, niekoľko…,vlastne doteraz. Ten človek bol zatknutý v Španielsku. A moja žena išla do Dubaja, áno, pretože sa bála. A to je celý príbeh. Takže, ale to bolo dovolené, aby išla. Keď nám kričali pred domom, že sme fašisti, tak bola rodina bola doma. Takže…,“ odmlčal sa.

Vyhnal ju!

Keď sa objavili fotografie Moniky Babišovej na sociálnej sieti, premiér mlčal. Prečo sa rozrozprával až teraz, neobjasnil: „Ja to nechcem komentovať, pretože moja žena to nevedela, teraz sa to dozvedela. Ja som ju vyhnal preč,“ uzavrel.

Vrtieť psom

Kultový americký film Wag the Dog z roku 1997 v hlavnej úlohe s Dustinom Hoffmanom a Robertom De Nirom pojednáva o podobnom scenári, s akým prišiel premiér Babiš. Ku každej krízovej situácii sa dá vytvoriť príbeh. Film je satirou západnej demokracie, pričom poukazuje na neobmedzenú moc médií a ešte skôr na ovplyvniteľnosť ľudí a ich neschopnosť kriticky myslieť. Ide sa o fiktívny príbeh, kedy mal prezident USA sexuálnu aféru. Jeho spolupracovníci si najali filmového producenta, ktorý v štúdiu spískal zábery o nepokojoch v Albánsku. Aby prekryli sexuálny škandál, vypustili zábery a kandidujúcemu prezidentovi nahnali dobré body, že fiktívny vojnový konflikt rieši.

Inkriminovaný záber, foto: twitter

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity