tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Gazprom
Ilustračná snímka - Gazprom. Zdroj: tasr/ap

Moldavsko odmietlo tvrdenia Gazpromu o odkláňaní dodávok plynu Kyjevom

Moldavsko v stredu odmietlo tvrdenia ruského energetického koncernu Gazprom, podľa ktorých Ukrajina odkláňa dodávky plynu určené pre Moldavsko. Gazprom predtým obvinil Kyjev, že zdržiava dodávky pre Kišiňov a pohrozil ich znížením, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ilustračné foto
  2. Gasprom ruský plynovod Naftogaz ukrajinský tranzit plyn
  3. Na snímke v pozadí uprostred pápež František sa prihovára počas posledného dňa medzinárodnej mierovej konferencie "Cry for peace", ktorú organizuje Komunita svätého Egídia pred Koloseom v Ríme 25. októbra 2022.
  4. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  5. Ukrajina vojak
  6. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
  7. Ropovod Družba
  8. Šéfka Európske komisie Ursula von der Leyenová

Ukrajina je kľúčovou tranzitnou krajinou pre dodávky ruského plynu do Európy. Hrozby Gazpromu prichádzajú v období, keď Moldavsko, Ukrajina i mnohé ďalšie európske krajiny čelia energetickej kríze.

Moskva výrazne znížila dodávky do Európy v reakcii na západné sankcie v súvislosti s ruskou vojenskou inváziou na Ukrajinu.

Rusko

Gazprom tento týždeň obvinil Kyjev, že bráni dodávke 52,52 miliónov metrov kubických plynu do Moldavska. Pohrozil pritom aj znížením objemu dodávok od budúceho týždňa v prípade, že sa táto „nerovnováha“ neupraví.

Moldavsko nesúhlasí

„Aby bolo jasno, všetok plyn dodaný do Moldavska končí v našej krajine,“ uviedol v stredu na sociálnych sieťach moldavský premiér Andrei Spinu. „Objem plynu, o ktorom Gazprom hovorí, že zostáva na Ukrajine, sú naše usporené kapacity a rezervy uskladňované v zásobníkoch na Ukrajine,“ dodal.

„Ujasnime si tiež, že tieto objemy boli a budú plne zaplatené našou krajinou,“ zdôraznil moldavský premiér s tým, že jeho krajina má v zásobníkoch vyše 200 miliónov metrov kubických plynu.

Ukrajina

Ukrajina taktiež tvrdenia Gazpromu odmietla s tým, že všetok plyn určený spotrebiteľom v Moldavsku je dodávaný „v plnom rozsahu“, píše AFP. Kyjev zároveň obvinil Rusko z „manipulovania faktov,“ aby ospravedlnilo znižovanie dodávok do Európy.

Prozápadná moldavská prezidentka Maia Sanduová tento týždeň upozornila, že jej krajina bude v dôsledku vojny na Ukrajine túto zimu čeliť „dramatickej energetickej kríze.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moldavsko odmietlo tvrdenia Gazpromu o odkláňaní dodávok plynu Kyjevom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku