eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: menejstatu.sk

Moderátorka TV JOJ: V socializme by chceli žiť len nevzdelaní Slováci a starší ľudia


Prieskum si dala televízia JOJ urobiť pre politickú reláciu Na hrane, ktorú moderuje Jana Krescanko Dibáková. Tá jeho výsledky uviedla s hodnotením, že je „pochopiteľné, že po návrate dôb minulých môžu túžiť len naozaj nevzdelaní ľudia.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Je to aj dôvod prečo zrušil protest
  2. Špinavá hra
  3. Heger by zo seba nemal robiť spasiteľa
  4. Chaos a bezprávie?
  5. Samozvaná právna odborníčka

Podľa prieskumu TV JOJ by 28,9% Slovákov chcelo žiť v režime spred roka 1989. 56,5% uviedlo, že by v takomto režime nechcelo žiť. 13,0% nevedelo odpovedať. 1,6% nechcelo odpovedať.

Slováci túžia po istotách

Z prieskumu vyplynulo, že Slováci ani tak netúžia po návrate totalitného režimu, ale chýbajú im sociálne istoty, ktoré im tento režim v Československu zabezpečoval. Napríklad byty, výhodné pôžičky/ napr. tzv. mladomanželská) a taktiež istota v zamestnaní.

Sloboda

Aj keď demokratický režim by mal ponúkať ľuďom slobodu, stále viac sa ozývajú hlasy, ktoré hovoria, že slobodu slova nahrádza cenzúra. A že sloboda slova platí, len ak sú tie „slová správne.“ Čo sa týka slobody ako takej, obyčajní ľudia- „nevzdelaní Slováci,“ sa často vyjadrujú, že napr. hypotéka napríklad na bývanie, ktorú splácajú od mladosti až do dôchodkového veku, im žiadnu slobodu neposkytuje.

TA3

K bývalému režimu sa vyjadroval cez víkend aj moderátor Rastislav Iliev na TA3. Ten bývalý režim kritizoval a spomínal najmä na obete totalitného režimu. Podľa neho je len „veľmi málo Slovákov,“ ktorí by chceli časy minulé namiesto súčasného stavu „liberálnej demokracie.“

Zdroj: tv joj, ta3

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moderátorka TV JOJ: V socializme by chceli žiť len nevzdelaní Slováci a starší ľudia

Odoberať
Upozorniť na
27 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne