eReport.sk
Spevák Miro Jaroš vo videoklipe k pesničke Lego.
Spevák Miro Jaroš vo videoklipe k pesničke Lego. Zdroj: yt/galgan music

Miro Jaroš má problém! Niektorí rodičia zakázali svojim deťom jeho videoklip. Sú za tým dúhové traky

Miro Jaroš patrí k našim najobľúbenejším detským spevákom. Jeho malí fanúšikovia ho síce milujú, ale teraz si pohneval viacerých rodičov. Hádku s mamičkami spustila úplná banalita – dúhové traky v hudobnom klipe.

Populárny spevák zverejnil v júni video k novému singlu LEGO. Práca s deťmi si okrem iného vyžaduje aj používanie pestrých farieb, ktoré ich dokážu zaujať. Z toho dôvodu si Miro Jaroš zvolil doplnok v podobe trakov vo farbe dúhy.

Zdroj: youtube.com/galgan music

Kvôli napätej atmosfére v spoločnosti však začali hľadať ľudia skryté prepojenia a odkazy aj tam, kde nie sú. Viaceré mamičky preto Jaroša obvinili, že takýmto spôsobom podporuje LGBT+ komunitu a z toho dôvodu deťom zakázali pozerať video.

„Moja dcérka sa teší vždy, keď počuje vaše piesne. Počúva ich stále. Ale po novom klipe sa nedalo nevšimnúť, že traky sú farebné. A môj názor je taký, že je to liberálne, LGBT. My sme kresťania. Je mi smutno, že novú pieseň nemôžeme počúvať,“ Miro Jaroš zdieľal komentár jednej z nahnevaných žien.

Spevák bol z ich reakcie sklamaný. Na sociálnych sieťach preto zverejnil vyhlásenie, podľa ktorého nejde o nič iné, ako o náhodný výber oblečenia. „Stajlistka navrhla, nech si dám farebné traky, ktoré sa do veselého klipu hodia. Páčili sa mi. Nebola za tým žiadna skrytá propaganda. Krátko po zverejnení klipu začali chodiť komentáre, ktoré ma zaskočili. Názory svojich fanúšikov si vážim. Často sú pre mňa dokonca výzvou na akceptovanie iného názoru a osobný rast. Tieto ma však zaboleli. Každý vidíme, čo vidieť chceme. To, že niektorí majú rozdielne názory na inakosť, je v poriadku. Bolí ma však, keď medzi ľuďmi rastie nenávisť a ľudia s dobrým zámerom sa jej zľaknú a ustupujú. Láska lieči, nenávisť ničí,“ napísal Miro, ktorý im navyše odkázal, že život nie je čiernobiely. Preto by sme sa z farieb mali tešiť a nie sa kvôli nim hádať.

Viac sa dozviete:

Jaroš taktiež poznamenal, že dúha bola vždy symbolom nádeje. Aj v začiatkoch pandémie bola pre nás dôkazom, že po daždi bude znova dobre. Preto by sme si nemali kvôli nezmyselným predsudkom nechať vziať niečo, čo nám doteraz prinášalo radosť a úsmev na tvári.

Zdroj: fb/mirojarosmusic

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti