eReport.sk
Slovensko
zdroj: fb/ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Ministerstvo zahraničných vecí: Slovensko sa môže pochváliť rozsiahlym prírodným bohatstvom


Slovensko sa môže pochváliť rozsiahlym prírodným bohatstvom, či už ide o Tatry so vzácnymi druhmi zvierat či rastlín, jaskyne v Demänovskej doline alebo bukové pralesy v Poloninách, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Deň Zeme nám pripomína, že je záväzkom každého jedného z nás, aby sme slovenské a zároveň svetové bohatstvo chránili.

Dnes je Deň Zeme

Motto tohtoročného Dňa Zeme je ,,Zem verzus plasty“, ktoré odkazuje na vážnosť problému plastového znečistenia. Úsilie pri jeho riešení vynakladá aj OSN, ktorá presadzuje prijatie právne záväzného nástroja na ukončenie plastového znečistenia do konca roku 2024.

O ochranu prírody sa zasadzuje tiež EU, ktorá prijala Zelenú dohodu, dôležitú súčasť politiky Únie. Jej cieľom je transformovať Európu na prvý klimaticky neutrálny kontinent do roku 2050, čo Slovensko plne podporuje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fedor Flašík
  2. program Obnov dom
  3. šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár

Vláda SR sa zaviazala realizovať opatrenia:

Ktoré zabezpečia, že zelená transformácia hospodárstva nebude ohrozovať zamestnanosť a ani diskriminovať žiadny zdroj energie. Naopak, poskytne príležitosť na vytvorenie kvalitnejších a lepšie platených pracovných miest.

Slovensko má záujem podporovať dialóg so všetkými zainteresovanými stranami, osobitne s odvetviami, ktoré budú zasiahnuté dekarbonizáciou najviac, a to s poľnohospodárstvom a priemyslom. Dbáme na naše národné záujmy, aby sme zachovali sebavedomé, úspešné a atraktívne Slovensko.

Zdroj: fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo zahraničných vecí: Slovensko sa môže pochváliť rozsiahlym prírodným bohatstvom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE: