eReport.sk
Toto si myslia Slováci
Vlajka EÚ pred budovou europarlamentu v Bruseli. Zdroj: istock

Ministerstvo spravodlivosti SR odmieta kritiku EK: Na pozastavenie plánu obnovy neexistujú dôvody


Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR je presvedčené, že na pozastavenie plánu obnovy a odolnosti neexistujú dôvody. Argumentácia Európskej komisie (EK), s ktorou intenzívne komunikujú, sa podľa rezortu nezakladá na reálnych skutočnostiach. Konštatuje to ministerstvo vo svojom stanovisku pre TASR aj v súvislosti s kritikou opozície či listom EK adresovanom vláde SR.

,,S Európskou komisiou komunikujeme na intenzívnej báze. Snažíme sa o vysvetlenie nejasností, poskytujeme argumenty. A aj na ich základe sme presvedčení, že na pozastavenie plánu obnovy a odolnosti neexistujú dôvody,“ zdôrazňuje rezort spravodlivosti.

Argumentácia Európskej komisie a dôvody

Informácie týkajúce sa Úradu špeciálnej prokuratúry a prebiehajúce stíhania považuje ministerstvo za mediálnu bublinu. Ubezpečuje, že v stíhaniach sa pokračuje, pričom v nich pokračujú špecializovaní prokurátori Generálnej prokuratúry SR a krajských prokuratúr. V tomto zmysle komunikuje aj s Európskou komisiou.

,,Argumentácia Európskej komisie a dôvody, ktorými argumentuje, sa nezakladajú na reálnych skutočnostiach, všetky nejasnosti budú s náležitou starostlivosťou vysvetlené,“ deklaruje ministerstvo spravodlivosti. Opozícia kritizuje vládu za možné ohrozenie čerpania peňazí z plánu obnovy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. v pásme Gazy po útokoch Hamasu na Izrael
  2. Marián Kéry- poslanec NR SR
  3. Orbán Viktor
  4. Roky sme to tu budovali
  5. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Progresívne Slovensko vyzýva premiéra Roberta Fica

Progresívne Slovensko (PS) vyzýva premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby začal o situácii rokovať v Bruseli a prebral zodpovednosť. Podľa poslankyne parlamentu Veroniky Remišovej (hnutie Slovensko, KÚ, Za ľudí) nebolo Slovensko nikdy tak blízko k zastaveniu európskych prostriedkov. Poslankyňa SaS Mária Kolíková upozornila, že medializovaný list od Európskej komisii nie je jediný. Ohrozené sú podľa nej nielen financie z plánu obnovy, ale aj eurofondov celkovo.
Mimoparlamentná strana Demokrati doručila premiérovi list, ktorým ho žiada, aby jasne, komplexne a okamžite informoval verejnosť, aké kroky ide podniknúť, aby Slovensku neboli zastavené eurofondy a financie z plánu obnovy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo spravodlivosti SR odmieta kritiku EK: Na pozastavenie plánu obnovy neexistujú dôvody

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: