eReport.sk
Ministerstvo spravodlivosti
Ministerstvo spravodlivosti, zdroj: fb

Ministerstvo spravodlivosti má vážne podozrenia: Pri dotáciách na ochranu ľudských práv prišlo k manipuláciám


Ministerstvo spravodlivosti SR na základe zistených podozrení z manipulácie pri výbere úspešných žiadateľov, spustilo audit v dotačnom mechanizme ľudské práva.

„Podozrenia považujem za mimoriadne vážne. V prípade, ak sa potvrdí, že výber žiadateľov bol manipulovaný, mohli byť v roku 2024 poškodení niektorí žiadatelia na úkor vyvolenej skupiny občianskych združení. V tomto okamihu nebudeme bližšie uvádzať informácie, aby sme nezasahovali do kontroly. Zistenia považujem za zásadný dôvod, prečo zrušenú výzvu na rok 2024 nemôžeme obnoviť,“ skonštatovala štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Katarína Roskoványi.

Viacero konfliktov záujmov

Ministerstvo spravodlivosti SR zároveň identifikovalo viacero konfliktov záujmov už úspešných žiadateľov o dotácie a priame personálne a až rodinné prepojenia na politickú opozíciu. Audit sa zameria nielen na rok 2024, ale aj uplynulé obdobie.

„Ak sa preukáže, že naše informácie sú pravdivé, znamenalo by to, že zaužívaný dotačný systém pre ľudské práva fungoval transparentne iba navonok, ale v skutočnosti to bol sofistikovaný systém vytvorený pre vyvolené organizácie s priamym prepojením na Progresívne Slovensko. Keďže ide o desiatky až státisíce eur, rozumiem, prečo je okolo toho toľko kriku,“ dodala Katarína Roskoványi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pavol Gašpar

Predstavitelia rezortu spravodlivosti

Ministerstvo spravodlivosti odmieta, aby peniaze daňových poplatníkov boli prerozdeľované netransparentným spôsobom. Predstavitelia rezortu spravodlivosti o podozreniach informovali členov Rady vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť. „Chcem ubezpečiť, že občianske združenia o finančnú podporu na účely podpory ľudských práv neprídu,“ povedala Katarína Roskoványi. Ministerstvo spravodlivosti SR bude informovať o výsledkoch auditu akonáhle bude ukončený.

Zdroj: fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo spravodlivosti má vážne podozrenia: Pri dotáciách na ochranu ľudských práv prišlo k manipuláciám

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne