eReport.sk
Martina Šimkovičová s predstaviteľmi Poľska, foto:mlsr

Šimkovičová: Spolupráca s Poľskom v oblasti kultúry má veľký potenciál


Spolupráca Slovenskej republiky a Poľskej republiky v oblasti kultúry má veľký potenciál na zintenzívnenie. Priestor na jej rozvoj je vo viacerých oblastiach. Zhodli sa na tom ministerka kultúry Slovenskej republiky Martina Šimkovičová a veľvyslanec Poľskej republiky na Slovensku Maciej Ruczaj počas dnešného rokovania na pôde rezortu kultúry. „V minulosti sme ako susedné krajiny spolupracovali intenzívnejšie, bolo by prínosné, ak by sme sa k tomu vrátili,“ uviedla ministerka kultúry.

Spolupráca s Poľskom

„Veľmi oceňujem, aký máte prehľad v kultúrnej oblasti a o konkrétnych projektoch. Medzi našimi krajinami vidím obrovský prienik na spoluprácu v oblasti tzv. „kultúrneho turizmu“,“ povedala ministerka kultúry M. Šimkovičová.

Zdroj: MK SR

Poľský veľvyslanec na stretnutí pripomenul, že Poľsko v druhej polovici roka 2024 preberie ročnú predsednícku štafetu v zoskupení krajín Vyšehradskej skupiny (V4), a od januára do júna v roku 2025 bude predsedníckou krajinou Rady Európskej únie. Zároveň zdôraznil, že je dôležité, aby sme sa cez kultúru vzájomne spoznávali. Obe strany sa na stretnutí zhodli, že vzťahy v oblasti kultúry medzi Slovenskom a Poľskom boli v posledných rokoch zanedbané a je dôležité opätovne im venovať adekvátnu pozornosť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimkovičová: Spolupráca s Poľskom v oblasti kultúry má veľký potenciál

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne