Ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) vo štvrtok (15. 5.) v Abú Zabí prijal jeho rezortný partner Spojených arabských emirátov (SAE) šejk Sajf bin Zájid Ál Nahján. Rokovali o vzájomnej spolupráci policajných zložiek oboch krajín a o boji proti medzinárodnej organizovanej kriminalite. TASR o tom informoval tlačový odbor slovenského ministerstva.
„Teším sa, že máme výborné vzťahy, ako aj na ďalšie pokračovanie našej spolupráce. Chcel by som osobitne vyzdvihnúť najmä spoluprácu s dubajskou políciou, v rámci ktorej naši policajti absolvovali odborný výcvik na Policajnej akadémii tu v Abú Zabí, ako aj priamo u dubajskej polície,“ uviedol na stretnutí Šutaj Eštok.
Silné väzby proti zločinu
Ministerstvo vnútra pripomína, že zástupcovia Policajného zboru sa vo februári zúčastnili v Abú Zabí na stretnutí Rady pre spoluprácu v zálive. Hlavným cieľom stretnutia bolo posilniť medzinárodnú spoluprácu a koordináciu medzi členskými štátmi v oblasti presadzovania práva a v boji proti cezhraničnej kriminalite.
Ako ďalej rezort vnútra uvádza, SR je takisto členom Medzinárodnej bezpečnostnej aliancie, ktorá slúži ako platforma v boji proti medzinárodnej organizovanej kriminalite pod vedením SAE a tvorí ju 11 krajín. Činnosť aliancie sa zameriava na výmenu poznatkov a skúseností s cieľom podporovať medzinárodný mier a bezpečnosť. V rámci medzinárodnej spolupráce sa experti z Policajného zboru v roku 2024 zúčastnili aj na dvoch workshopoch, informuje rezort.
„Veľmi oceňujem naše vzájomné partnerstvo a som presvedčený, že naše spoločné aktivity budú nielen pokračovať, ale budú sa aj intenzívne rozvíjať, čo prinesie nespochybniteľné benefity pre obe strany,“ uviedol na záver stretnutia minister vnútra SR, ktorý zverejnil video zo stretnutia na sociálnej sieti. Ministra vnútra pozval šejka na návštevu SR.
Zdroj: TASR/FB
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Polícia buduje silné väzby za hranicami: Minister Šutaj Eštok rokoval v Emirátoch