eReport.sk
Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar stojí jednoznačne na strane ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, ktorý, podľa neho, napráva nezákonnosti po bývalej vláde. Foto: tasr

VIDEO Minister Šutaj Eštok napráva nezákonnosti, ktoré tu boli a dáva veci do súladu so zákonom, tvrdí Gašpar

Nedočkavá opozícia je konečne vo svojej koži. Programové vyhlásenie vlády dostali na stôl a mohli ho kritizovať hlava-nehlava. Rovnako tak mohli kritizovať a odvolávať ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, pretože vláda dostala od parlamentu dôveru, a tak je na svojej pozícii už de facto oficiálne. A po moci bažiaci opoziční poslanci svoju možnosť kritiky využili, hoci pri ministrovi vnútra lovia v poriadne kalných vodách.

Sľuby, ktoré dali ľuďom začínajú plniť

Medzi novými poslancami Národnej rady SR sedí aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, ktorý tak na vlastnej koži môže vidieť, akú doslova divočinu predvádzajú tí, ktorí sa nedokážu zmieriť s prehrou v demokratických voľbách a so zákonnými krokmi, ktoré Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) zo svojej pozície šéfa rezortu vnútra robí. „Schválenie Programového vyhlásenia vlády bolo asi najdôležitejším bodom týchto dní,“ skonštatoval Gašpar, podľa ktorého je schválenie PVV vlastne vyslovenie dôvery vláde, ktorá tak môže začať plnohodnotne pracovať a plniť všetky predvolebné sľuby.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nový minister vnútra sa v relácii TV JOJ Na hrane stretol s Jurajom Krúpom.

V tomto roku, napriek veľkému kriku opozície, dôchodcovia dostanú v navýšenom 13. dôchodku nie 150, ale 300 eur, takže i v tomto vláda robí to, čo sľúbila pred voľbami, teda že bude pomáhať tým najzraniteľnejším. „Som rád, že to, čo sme ľuďom sľúbili aj začíname plniť, a že minister financií pri tom marazme, v akom verejné financie sú, našiel peniaze na zvýšenie príspevku pre dôchodcov. Myslím si však, že našej pozornosti neujdú ani ďalšie sociálne istoty, ktoré budú smerovať k mladým rodinám, postihnutým osobám a iným,“ uviedol v ďalšej časti rozhovoru poslanec za Smer-SSD.

Kroky ministra vnútra sú zákonné

„Naštartovaná“ opozícia však ide doslova ako včely na med najmä po ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi, ktorý postavil mimo službu šesticu trestne stíhaných vyšetrovateľov NAKA známych ako čurillovci. Za to, že sa o svojom kroku neporadil s Úradom pre ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti, čo je podľa opozície doslova hrdelný zločin, chcú teraz jeho hlavu. „Minister vnútra napráva nezákonnosti, ktoré tu boli a dáva veci do súladu so zákonom,“ prízvukuje Tibor Gašpar, ktorý považuje za absurdné, že parlament ide hlasovať o odvolaní ministra vnútra.

Zdroj: youtubeeReport.com

Tibor Gašpar je rád, že sa idú naprávať podľa neho nezákonné kroky čurillovcov aj všetkých tých, ktorí tieto ich kroky zakrývali. „Strana Smer-SSD a aj ja osobne sme už dlhší čas poukazovali na tieto nezákonné kroky čurillovcov, a preto odvolanie ministra vnútra nepodporíme. Kroky ministra totiž hodnotíme ako zákonné. Žiaľ, mnohí poslanci sa k tejto téme vyjadrujú bez toho, aby mali dostatok vedomostí a poznatkov. Je toľko poznatkov o ich trestnej činnosti, že keby ich títo poslanci poznali, možno by na odvolávanie ministra ani nereagovali,“ prízvukuje bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Minister Šutaj Eštok napráva nezákonnosti, ktoré tu boli a dáva veci do súladu so zákonom, tvrdí Gašpar

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre