eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Naď neskrýva radosť: Úžasná správa pre Slovensko! Patriot je už schopný poskytnúť ochranu

Systém protivzdušnej obrany Patriot, ktorý je umiestnený na leteckej základni Sliač, je pripravený. Jednou kompletnou batériou je schopný poskytnúť ochranu nad strategickou častou stredného Slovenska. Posilniť sa má aj protivzdušná obrana na východnej hranici. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková. Na sociálnej sieti reagoval aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Hovorkyňa priblížila, že ďalšie batérie systému Patriot sa majú zapojiť v najbližších dňoch. Celkovo budú Slovensko chrániť dve nemecké a jedna holandská batéria tak, aby pokryli čo najväčšiu časť územia. Systém Patriot v nasadenej verzii PAC3 predstavuje podľa ministerstva jeden z najsofistikovanejších systémov protivzdušnej a protiraketovej obrany.

Chcem upokojiť obyvateľov, že spojenecká technika, ale aj personál, sú tu na posilnenie našej obrany a nie je žiadny dôvod na obavy z ich prítomnosti.

Minister obrany Jaroslav Naď.

„Úžasná správa pre Slovensko! Systém Patriot je už v tomto momente schopný jednou kompletnou batériou poskytnúť ochranu nad strategickou časťou stredného Slovenska. Celkovo budú Slovensko chrániť dve nemecké a jedna holandská batéria tak, aby pokryli čo najväčšiu časť územia,” s radosťou komentoval cez Facebook situáciu minister obrany Jaroslav Naď.

„Ďakujem spojencom za rýchlu reakciu, ktorá dokazuje pripravenosť a ochotu členských krajín NATO zaistiť našu obranu a bezpečnosť. Chcem upokojiť obyvateľov, že spojenecká technika, ale aj personál, sú tu na posilnenie našej obrany a nie je žiadny dôvod na obavy z ich prítomnosti,” dodal minister Naď.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Rezort pripomenul, že v najbližšom období sa očakáva nasadenie ďalších systémov ako slovenskej, tak spojeneckej protivzdušnej obrany, a to najmä na východnej hranici SR. Ako lokality nasadenia bude MO preferovať existujúcu infraštruktúru Ozbrojených síl SR. „V tejto súvislosti prosíme verejnosť, aby aj naďalej zvýšila opatrnosť a rešpektovala pokyny pri cestných presunoch techniky,“ doplnila Kovaľ Kakaščíková.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ukrajina vojaci
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) počas prvého rokovania vlády SR v Bratislave 7. apríla 2021.
  3. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  4. Fico

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď neskrýva radosť: Úžasná správa pre Slovensko! Patriot je už schopný poskytnúť ochranu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti