eReport.sk
Na snímke ukrajinský minister vnútra Denys Monastyrskyj (druhý vľavo) sa rozpráva s bojovníkom pluku Azov.
Na snímke ukrajinský minister vnútra Denys Monastyrskyj (druhý vľavo) sa rozpráva s bojovníkom pluku Azov. Zdroj: tasr/ap

VIDEO Mimoriadna správa z Ukrajiny: Pri nehode vrtuľníka zahynul minister vnútra

Mimoriadna správa z Ukrajiny. Ukrajinský minister vnútra Denys Monastyrskyj a ďalší dvaja vysokopostavení predstavitelia rezortu zahynuli v stredu pri páde vrtuľníka v meste Brovary pri Kyjeve. Incident si podľa gubernátora Kyjevskej oblasti Olexija Kulebu vyžiadal celkovo najmenej 16 obetí a 22 zranených. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Helikoptéra sa podľa dostupných informácií zrútila pri budove materskej školy a bytovky. V škôlke sa v tom čase nachádzali aj deti a zamestnanci. Video s horiacim vrakom sa krátko po nešťastí objavilo na sociálnych sieťach. 

Pád vrtuľníka, ku ktorému došlo v stredu ráno v meste Brovary pri Kyjeve, si vyžiadal životy troch najvyššie postavených predstaviteľov ukrajinského ministerstva vnútra. Zahynul minister vnútra Denys Monastyrskyj, jeho prvý námestník Jevhen Jenin a štátny tajomník Jurij Lubkovyč. TASR správu prevzala z agentúry AFP a stanice Sky News. 

Foto: https://ichef.bbci.co.uk/

„V dôsledku pádu vrtuľníka zahynulo vedenie ministerstva vnútra: minister, jeho prvý námestník a štátny tajomník,“ potvrdil vo vyhlásení šéf ukrajinskej polície Ihor Klymenko.

Ukrajinský minister vnútra Denys Monastyrskyj a ďalší dvaja vysokopostavení predstavitelia rezortu zahynuli v stredu pri páde vrtuľníka v meste Brovary pri Kyjeve. FOTO: https://www.facebook.com/groups/554129826318744

Príčina havárie zatiaľ nie je známa.

Mesto Brovary sa nachádza približne 20 kilometrov severovýchodne od Kyjeva. Ruské a ukrajinské jednotky bojovali o kontrolu nad týmto mestom v počiatočnej fáze ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu. Ruskí vojaci sa napokon odtiaľ začiatkom apríla minulého roka stiahli.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Mimoriadna správa z Ukrajiny: Pri nehode vrtuľníka zahynul minister vnútra

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie