eReport.sk
Natália Milanová (OĽaNO), foto: tasr

Mimoparlamentná opozícia má Milanovej plné zuby, chcú jej hlavu: Neschopná s toxickými kontaktmi!


Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) je neviditeľnou členkou vlády a pre svoju neschopnosť mala dávno z funkcie odstúpiť. Vyhlásila to neparlamentná strana Hlas-SD. Mimoparlamentná strana Spolu zase hovorí, že Milanová sa nikdy nemala stať ministerkou kultúry. Spolupráca s bývalým príslušníkom SIS Petrom Tóthom podľa strany navyše ukazuje, že Milanová nemá ani správny morálny a politický kompas.

„Už od začiatku pandémie nedokázala Milanová urobiť pre kultúru vôbec nič. Ľudia zo všetkých oblastí kultúry sa pre jej zlyhania stali jednou z najviac ekonomicky postihnutých skupín obetí pandémie.

Ak doposiaľ ‚protikorupčnej vláde‘ nestačilo, že je Milanová neschopná, mala by sa spamätať teraz, keď sa Milanovej neschopnosť spojila s vážnymi podozreniami, že mala toxické kontakty na mafiu.

Strana Spolu.

Hlas-SD preto dlhodobo vyzýva ministerku kultúry na odchod,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. Spolupráca s Tóthom je podľa strany len „povestnou čerešničkou na torte“.

Strana Spolu tvrdí, že Milanová nepriniesla nič nové do rezortu, ktorý potreboval aktívneho krízového manažéra s dobrým poznaním problematiky. „Svojou nekompetentnosťou a nečinnosťou veci ešte viac komplikovala. Natália Milanová už dávno mala byť odvolaná pre jej neschopnosť,“ uviedla strana na sociálnej sieti. „Ak doposiaľ ‚protikorupčnej vláde‘ nestačilo, že je Milanová neschopná, mala by sa spamätať teraz, keď sa Milanovej neschopnosť spojila s vážnymi podozreniami, že mala toxické kontakty na mafiu. Tú mafiu, ktorej vláda, v ktorej Milanová sedí, vyhlásila vojnu,“ dodala strana.

Súčasná ministerka kultúry je absolútne nepodstatná osoba, navyše o morálke a politickej kultúre v našej krajine už ťažko môžeme hovoriť.

Odkázala hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme.

Bývalý štátny tajomník Ministerstva kultúry (MK) SR Konrád Rigó pôsobiaci v neparlamentnej strane Aliancia hovorí, že Milanová musí odstúpiť. „Súčasná ministerka kultúry je absolútne nepodstatná osoba, navyše o morálke a politickej kultúre v našej krajine už ťažko môžeme hovoriť. Natália Milanová musí odstúpiť pre agonický stav, v ktorom sa kultúra na Slovensku pre jej nečinnosť a neodbornosť ocitla,“ skonštatoval v stanovisku, ktoré zaslala hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme.

Milanová kontakt s Tóthom potvrdila, bol jej kolegom, ale zdôraznila, že o jeho prepojeniach na odsúdeného Mariana Kočnera netušila.

Ministerka si mala v rokoch 2012 až 2016 nechávať upravovať blogy bývalým príslušníkom SIS Petrom Tóthom. Upozornil na to Nový Čas odvolávajúci sa na uniknutú komunikáciu medzi dvojicou. V kontakte s exnovinárom a exsiskárom mala byť Milanová aj v čase, keď začala spolupracovať s OĽANO. Milanová kontakt s Tóthom potvrdila, bol jej kolegom, ale zdôraznila, že o jeho prepojeniach na odsúdeného Mariana Kočnera netušila.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  2. Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mimoparlamentná opozícia má Milanovej plné zuby, chcú jej hlavu: Neschopná s toxickými kontaktmi!