eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Mikulec vracia úder: TOTO robiť nebudem len preto, lebo Krajniak povedal!

Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec sa ohradil voči ostrým slovám od jeho kolegu z vlády Milana Krajniaka. Minister práce sa nechal počuť, že dobrý minister vnútra si svoju robotu robí inak ako Mikulec. Ten takúto nečakanú facku od koaličného partnera nemohol nechať len tak a reaguje, že Krajniakovi vôbec nerozumie.

Ministra vnútra sa kvôli aktuálnym konfliktom vnútri policajného zboru pokúša odvolať opozícia. Dôvodom je obvinenie a zatknutie šéfa inšpekcie rezortu vnútra Adriána Szabóa, ktorý vyšetruje podozrenia ohľadom tzv. nájomných svedkov. Hovorí sa o otvorenej vojne v policajnom zbore čo dávajú za vinu práve Mikulcovi.

Koaličného partnera sa však v nedeľu v relácii televízie Markíza prekvapivo nezastal ani Milan Krajniak. Práve naopak. „Myslím si, že sa stráca v tom, čo sa mu v rezorte deje a nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne. Tak dobrý minister vnútra nekoná,“ nakydal na Mikulca Krajniak.

Mikulec nechápe čo to do neho vošlo. „Bohužiaľ, skutočne nerozumiem vyjadreniam pána ministra Krajniaka, podľa ktorého nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne. Súčasná vláda deklarovala, že bude pracovať čestne a že spravodlivosť, rovnako ako zákony, platia pre všetkých rovnako,” obhajoval sa. Dodal, že požiada o stretnutie premiéra Hegera a prítomný má byť aj Krajniak.

V takej spoločnosti nechcem byť

„Vždy som bol ministrovi Krajniakovi, rovnako ako všetkým členom vlády k dispozícii, ak by mal záujem sa na mňa v prípade akýchkoľvek nejasností obrátiť,” odkazuje mu.

Zdôrazňuje, že v prípade, ak sa trestnej činnosti dopúšťajú príslušníci Policajného zboru, platia pre nich rovnaké pravidlá ako pre všetkých ostatných. „Verím, že nechceme existovať v spoločnosti, kde si budeme zakrývať oči pred páchaním trestnej činnosti bezpečnostnými zložkami len preto, že podľa pána Krajniaka tak dobrý minister vnútra nekoná,” vrátil požičané Krajniakovi.

„Roky sme sa prizerali politickým objednávkam, vyšetrovatelia museli v prvom rade poznať odpoveď na otázku, či je vôľa vyšetrovať nejaký skutok, alebo trestný čin. A ja pevne verím, že v rámci koalície máme zhodný názor na to, že nikto z nás nechce, aby sa takéto časy vrátili. Orgány činné v trestnom konaní konajú nezávisle a verím, že všetci vnímame aj systém kontrolných mechanizmov, v ktorom majú posledné slovo vždy naše súdy,” ukončil.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport