eReport.sk
Bizarné spájanie
Zľava Igor Matovič a Eduard Heger. Foto: tasr

KOMENTÁR Bizarné spájanie! Sulík s KDH, Heger ruka v ruke s Matovičom

Bizarne spájanie? Každý racionálne zmýšľajúci človek sa zapodieva tým, že ako môže niekto hovoriť o spolupráci alebo o prípadnom vylúčení spolupráce s niekym ešte predtým, než pozná definitívny výsledok svojej politickej strany či hnutia vo voľbách? A či vlastne bude mať tú moc sa o takejto veci, práve na základe toho ako občania rozhodnú v deň „D“čo i len rozprávať?

Bizarné spájanie

Ty nepôjdeš s ním, a ja zase nebudem spolupracovať s ním. Typický jav pokrytectva našich politikov. Ten sa zjaví vždy, keď sa blížia voľby. Tieto politické hry, avšak častokrát prinášajú i bizarné situácie. Tentoraz tomu nie je absolútne inak.

Sulík s KDH

Liberáli v jednej strane s konzervatívcami? Môže sa stretnúť Bittó Cigániková, ktorá dlhodobo kritizuje cirkev a spochybňuje jej “postavenie” v spoločnosti, s niekým, kto udáva vieru v Boha na prvé miesto? Evidentne áno. Richard Sulík sa pred pár dňami nechal počuť, že si vie predstaviť predvolebnú spoluprácu s KDH. Okrem toho poprial vo voľbách Majerskému a spol výsledok zabezpečujúci miesto v parlamente.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Disneyland Igora Matoviča
  2. Kde sú teraz tí slušní?
  3. Eduard Heger
  4. Smer valcuje súperov

Paradoxom však je, že ani SaS v prieskumoch príliš neoslňuje. A je vysoko pravdepodobné, že jedna z týchto strán sa môže ocitnúť i mimo parlamentu, Aby sa teda Sulík tak trochu svojimi vyhláseniami neprerátal.

Matovič s Hegerom

Jeden z politológov to v rozhovore pre iný denník otvorene povedal. Ak by sa spolupráca medzi Matovičom a Hegerom uskutočnila, bola by to tá najbizarnejšia z najbizarnejších situácii na slovenskej politickej scéne.

Predsa len, pred pár týždňami sa definitívne rozdelili, teda aspoň navonok definitívne. Teraz však jeden z najvernejších partnerov Igora Matoviča Roman Mikulec pripustil, že by si vedel predstaviť po volebnú spoluprácu hnutia OĽANO práve s Demokratmi.

Jediný konzistentný Smer?

Doposiaľ asi jedinou konzistentnou stranou je Smer. Ten si zrejme uvedomujúc, že je zbytočné a častokrát i kontraproduktívne vylučovať niekoho zo spolupráce, keď ešte neviete ako voľby dopadnú, doposiaľ nikoho nevylúčil. I zrejme politicky správne sa k tejto problematike zatiaľ nevyjadruje, alebo ak vyjadruje, tak len veľmi zdržanlivo.

Je však vysoko pravdepodobné, že vylúči zo spolupráce Matoviča s Hegerom a ich politické subjekty. Keďže líder OĽANO po boku nového „demokrata“, idú po Ficovi s Kaliňákovi ako “pes po údenom”.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR Bizarné spájanie! Sulík s KDH, Heger ruka v ruke s Matovičom

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php