eReport.sk
Zoroslav Kollár
foto: profimedia

Mieri na slobodu? Zoroslavovi Kollárovi končí o pár dní väzba

AKTUALIZOVANÉ – Podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi a bývalému predsedovi Okresného súdu Bratislava III Davidovi Lindtnerovi. Najvyšší súd SR nepredĺžil lehotu väzby, ktorá im uplynie 28. mája. NS SR vyhovel ich sťažnosti proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu. Ten im pôvodne väzbu predĺžil o ďalšie štyri mesiace. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Najvyšší súd Slovenskej republiky vyhovel sťažnosti obvineného Zoroslava Kollára proti výroku uznesenia Špecializovaného trestného súdu, ktorým mu bola predĺžená lehota väzby, z dôvodu, že nezistil na predĺženie lehoty jeho väzby Trestným poriadkom vyžadované závažné dôvody,” spresnila Važanová. Doplnila, že NS SR nevyhovel sťažnosti obvineného Davida Lindtnera o prepustenie z väzby, rovnako ani sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

Prehovorili obhajcovia

„Evidujeme že NS SR nevyhovel prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry a vyhovel našej sťažnosti,” uviedol obhajca Zoroslava Kollára Martin Berec. Keďže nemá k dispozícii písomné zdôvodnenie rozhodnutia NS, bližšie sa k veci vyjadriť zatiaľ nemohol.

„Potvrdzujem, že môj klient David L. by mal byť prepustený z väzby najneskoršie 28. mája,” povedal obhajca Davida Lindtnera Milan Cibík. Bližšie sa k rozhodnutiu senátu NS SR rovnako vyjadrovať nemôže, keďže nemá zatiaľ doručené písomné zdôvodnenie rozhodnutia.

Davida Lindtnera, podnikateľa Zoroslava Kollára a bývalú podpredsedníčku NS SR Jarmilu Urbancovú zadržala Národná kriminálna agentúra minulý rok 28. októbra v rámci akcie Víchrica. Jarmila Urbancová a David Lindtner sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslava Kollára obvinili zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. O ich väzbe postupne rozhodovali ŠTS a NS SR.

Zoroslav Kollár od marca čelí aj obvineniu, že poskytol bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinský a exnámestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali. Najnovšie mu pribudlo obvinenie v ďalšej korupčnej kauze. Spolu s podnikateľom Tomášom R. mal Zoroslav Kollár údajne podplácať bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa v prípade ilegálnej výroby cigariet.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport