eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr

VIDEO Mier je možný, ak bude Ukrajina demilitarizovaná a NATO sa nebude rozširovať, vyhlásil francúzsky politik


Predstava, že Putin by chcel po Ukrajine pokračovať ďalej do Európy, je podľa francúzskeho politika šialená propaganda a totálny nezmysel. Bratovražedný konflikt medzi Slovanmi musíme zastaviť, tvrdí.

Národno-konzervatívny francúzsky politik, predseda politickej strany Vstaň Francúzsko (Debout la France – DLF) a pokračovateľ vízie Charlesa de Gaulla, Nicolas Dupont-Aignan, v televíznej debate naliehal na ukončenie konfliktu na Ukrajine a vysvetlil, čo to bude vyžadovať.

Mier je možný

@slovansky_vybor

Francúzsky politik hovorí o tom, za akých okolností je možný mier #slovansky_vybor

♬ original sound – Slovanský výbor

„Mier je možný, ak dôjde k demilitarizácii Ukrajiny. Ak NATO zostane na svojom mieste a nebude sa rozširovať. A ak si v našich jednoduchých západných hlavách uvedomíme, že táto vojna je samovraždou Európy v 21. storočí, hrá do karát Číne, robí nás ekonomicky závislými od USA a posilňuje islamizmus na našom juhu. Ak si neuvedomíme, že existujú priority a rozhodnutia, ktoré treba urobiť, Európa sa stratí z histórie kvôli absurdnému konfliktu,“ vyslovil naliehavo Dupont-Aignan.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a Indický premiér Naréndra Módí.
  2. Scholz tlmí vášne
  3. Zaujímavé odlišnosti

Moderátorka sa ho následna opýtala, aké sú záruky, že Putin nebude pokračovať. Podľa Dupon-Aignana ide o šialenú propagandu. „Všetko je to nezmysel! Viete, keby USA videli čínske základne a rakety prichádzajúce do Mexika, myslím, že by reagovali. Ak by Francúzsko videlo čínske a ruské základne v Monaku alebo vo Valónsku s raketami namierenými na Paríž. Myslím, že by sme reagovali. Takže v určitom bode musíme zastaviť tento bratovražedný konflikt medzi Slovanmi, medzi kresťanmi a musíme sa zamerať na skutočné hrozby,“ uviedol v odpovedi politik.

Zdroj: TikTok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Mier je možný, ak bude Ukrajina demilitarizovaná a NATO sa nebude rozširovať, vyhlásil francúzsky politik

Odoberať
Upozorniť na
30 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre