eReport.sk
Foto: tasr

Merkelová si sype popol na hlavu. Priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

Merkelová si sype popol na hlavu. Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová priznala, že v jej politike voči Rusku sa vyskytli zlyhania. „Mali sme rýchlejšie reagovať na ruskú agresivitu,“ uviedla Merkelová v rozhovore pre týždenník Die Zeit, ktorého najnovšie vydanie vyjde vo štvrtok.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová.
  2. Scholz ustúpil Kyjevu
  3. Bosna a Hercegovina patria do Únie

Jej komentár sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014, keď sa členské štáty NATO dohodli, že na obranu vynaložia dve percentá svojho hrubého domáceho produktu.

Zvýšenie nákladov na obranu

„Nemecko zvýšilo svoje výdavky na obranu v rámci NATO, ale stále nedosiahlo dvojpercentný cieľ,“ povedala Merkelová. „Dokonca ani ja som každý deň nevystupovala s plamenným prejavom v prospech tejto záležitosti,“ dodala.

Merkelová neľutuje

Merkelová (68), ktorá bola kancelárkou v rokoch 2005-2021, svoju podporu pre výstavbu nemecko-ruského plynovodu Nord Stream 2 neľutuje. Zákaz tohto projektu by totiž podľa jej slov „nebezpečne zhoršil“ vzťahy Nemecka s Ruskom.

Plynu je málo

Merkelová okrem toho uviedla, že závislosť Nemecka od ruského plynu nie je výlučne dôsledkom spoločného plynovodu. Povedala, že nadmerná závislosť je spôsobená predovšetkým tým, že Nórsko, Británia a Holandsko dodávajú príliš málo plynu.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Merkelová si sype popol na hlavu. Priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti