eReport.sk
medveď na sídlisku Sásová v banskej Bystrici. Foto: fb/banskabystricamesto

Medveď na sídlisku v Banskej Bystrici! V noci sa „poprechádzal“, situáciu monitorujú

Po sídlisku Sásová v Banskej Bystrici sa v pondelok (11. 9.) v nočných hodinách pohyboval medveď. Na miesto privolali príslušníkov mestskej polície i zásahový tím pre medveďa hnedého.

Situáciu budú monitorovať aj počas nasledujúcich dní. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Ďurka a spol.
  2. Západom odsúvaný Djokovič

Strety s chlpáčom môžu byť častejšie

„Včera v nočných hodinách bol na číslo mestskej polície nahlásený oznam, že po štvorprúdovej ceste v smere od škvarového ihriska do Sásovej sa pohybuje medveď. Naposledy medveďa videli na Javorníckej ulici a v okolí polikliniky na Rudohorskej ulici. Po príchode na miesto začal zásahový tím s prehľadávaním celej lokality až smerom na Šachtičky,“ priblížila hovorkyňa primátora. Dodala, že mestská polícia zvýši monitorovaciu činnosť v tejto lokalite.

Samospráva verejnosť upozorňuje na to, že s blížiacou sa zimou môžu byť náhodné strety s medveďom čoraz častejšie. „Bezpečnosť obyvateľov je pre nás prvoradá. Preto vyzývame kompetentných, aby už konečne prijali neodkladné účinné opatrenia s cieľom zamedziť podobným situáciám,“ uviedlo mesto. V prípade stretu s medveďom odporúča potichu a pokojne sa vzdialiť a kontaktovať mestskú políciu na čísle 159.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Medveď na sídlisku v Banskej Bystrici! V noci sa „poprechádzal“, situáciu monitorujú

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre