eReport.sk
Ján Mikas a Igor Matovič, foto: tasr

Matovičovi museli zvýšiť ochranu a má ju mať aj hlavný hygienik Mikas!

Nahnevaní ľudia, lavína kritiky, nenávidené opatrenia a najmä vyhrážky smrťou. Aj to sú zrejme dôvody, pre ktoré museli zvýšiť ochranu predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO), informovala v sobotu vo svojom príspevku spravodajská televízia TA3. Premiér však nie je jediný, koho prísne strážia. Podľa televízie má ochrankárov za chrbtom aj hlavný hygienik Ján Mikas.

Televízia pripomenula, že kým pred rokom premiér tvrdil, že ochranku potrebovať nebude, dnes je situácia iná. “Nepopulárne opatrenia, ktoré vláda prijala v čase koronakrízy nepridáva politikom na kredite. Premiéra musia pre vyhrážky voziť v pancierovom aute,” informuje televízia a vzápätí dostáva priestor na reakciu hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. “Úrad pre ochranu ústavných činiteľov pravidelne vyhodnocuje bezpečnostnú situáciu v rámci osôb, ktorým poskytuje ochranu. Následne rozhoduje o prostriedkoch a spôsobe ochrany,” vysvetlil Lazarov.

Premiér Matovič vystupuje z vládnej limuzíny. – Foto: tasr

Televízia v reportáži zdôraznila, že v špeciálnej limuzíne sa premiér vozí už niekoľko týždňov s tým, že ochranku mala v minulosti dostať aj jeho žena, pričom policajti monitorujú aj ulicu v Trnave, kde Matovič býva. Hovorca Lazarov však na tieto informácie nijako konkrétnejšie nereaguje: “Z bezpečnostných dôvodov nie je možné bližšie určiť a špecifikovať druh a spôsob ochrany.”

Muž zo Stropkova premiérovi hrozil odrezaním hlavy

V reportáži je oslovený aj klinický psychológ Karol Klienmann. “Ak je človek zatlačený do kúta, tak aj tá najpokojnejšia ovečka sa začne brániť a potom to prechádza do rôznych útokov,” objasňuje psychológ. TA3 vzápätí pripomína, že v súvislosti s premiérom už bolo zaznamenaných niekoľko prípadov vyhrážania sa, ktoré preverujú. Zavaril si aj muž zo Stropkova. “Podozrivý muž dňa 9.1. 2021 napísal a zverejnil zo svojho profilu na facebookovej skupine s názvom ´Anjelské hliadky na Slovensku´ dva príspevky s výhražným textom, kde sa vyhrážal premiérovi zabitím a odrezaním hlavy,” vysvetlilo vo svojom stanovisku Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove s tým, že podozrivému mužovi hrozí trest odňatia slobody tri roky.

Aj Mikasovi sa vyhrážali smrťou

Televízia uviedla, že ochranku má mať v týchto dňoch aj hlavný hygienik Ján Mikas. Úrad verejného zdravotníctva SR túto informáciu síce nepotvrdil, ale ani nevylúčil. “So všetkou pokorou a úctou si ale teraz dovolíme, prosím, váš priestor nevyužiť,” reagovala hovorkyňa hygienikov Dáša Račková pre TA3. Mikasovi sa podobne ako aj premiérovi vyhrážali smrťou a strach má aj o svoju rodinu, informovala ďalej televízia.

V centre pozornosti: Ján Mikas je medzi novinármi často. – Foto: tasr

“Ochrana štátnych činiteľov je v tomto prípade na mieste,” poznamenal psychológ Klienmann. Televízia vo svojom príspevku dodáva, že každý z vládnych ministrov má svojich strážcov, ich stupeň ochrany je však nižší ako u premiéra. A Matovič bude mať ochranu dovtedy, kým si to bude situácia vyžadovať.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity