eReport.sk
Igor Matovič s manželkou Pavlínou. Zdroj: FB / Igor Matovič

Matovičova manželka nakúpila cenné papiere za 350-tisíc eur, obchodník ale obišiel s pokutou


Finančne vraj dosť negramotný expremiér a exminister financií, predseda hnutia Slovensko, Igor Matovič veľmi rád ukazuje prstom na iných pri páchaní, podľa neho, nelegálnej činnosti. Sám ale akýkoľvek náznak niečoho podobného smerom k nemu, alebo jeho manželke Pavlíne, nielenže rázne odmieta, ale okamžite na autora útočí ako dobre rozzúrený tiger. Napriek jeho „tajomnému“ finančnému životu však na povrch postupne vyplavujú pomerne zaujímavé veci.

Polícia mala začierniť isté vyjadrenie

Veľmi zaujímavé veci súvisiace s Pavlínou Matovičovou, ktorá vraj zodpovedá za rodinný rozpočet o šéfa hnutia Slovensko, teraz zverejnil portál Topky.sk. Ide o isté obchodné aktivity, pri ktorých Pavlína Matovičová nakúpila cenné papiere za takmer 350-tisíc eur. Nákup mal sprostredkovať firma Valor, ktorá ale následne v súvislosti s týmto „kšeftom“ dostala v januári tohto roka pokutu vo výške 20-tisíc eur. Firma Valor, Upozornil na to portál aktuality.sk s odvolaním sa na oficiálny dokument zverejnený na stránke polície. Dôvodom boli aj nákupy cenných papierov Pavlíny Matovičovej.

Povinná osoba vo vzťahu k uvedenému klientovi nepredložila informácie preukazujúce predmet podnikania, resp. nepredložila žiadne dokumenty obsahujúce informácie ohľadom pôvodu finančných prostriedkov alebo majetku použitých pri obchodoch vykonávaných v rámci obchodného vzťahu.

Z Rozhodnutia polície

Firma Valor je obchodníkom s cennými papiermi, od ktorej Pavlína Matovičová v minulosti nakúpila v priebehu niekoľkých mesiacov cenné papiere v celkovej hodnote 347-tisíc eur. Polícia vo svojej správe uviedla, že klient bol „politicky exponovanou osobou v pozícii manželky predsedu vlády“. Zaujímavé na celej veci je i to, že polícia mala po tom, ako ju kontaktovali novinári z portálu aktuality.sk túto správu zmeniť, pričom v novej verzii  sú slová „manželky predsedu vlády“ začiernené.

Firma nezisťovala pôvod peňazí

Pavlína Matovičová síce svoj nákup potvrdila, celú vec ale bližšie komentovať nechcela. Z dokumentu podľa portálu nie je zrejmé, čo presne policajti firme Valor vyčítali, viac prezradilo odôvodnenie rozhodnutia. V ňom sa píše, že Pavlína Matovičová nepochybyla, pretože uviedla, že je politicky exponovanou osobou, na ktorú sa vzťahujú prísnejšie pravidlá pri preverovaní finančných operácií. Problém bol teda na strane firmy Valor, ktorá sa mala uspokojiť so strohým vysvetlením, že finančné prostriedky na nákup cenných papierov nadobudla Pavlína Matovičová z podnikania.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Posadnutý pomstou
  2. Konateľ firmy je vraj na dovolenke
  3. Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie

Polícii ale takéto vysvetlenie nestačilo a vníma ho ako nedostatočné. „Povinná osoba (spoločnosť Valor o.c.p., a. s. – pozn. red.) vo vzťahu k uvedenému klientovi nepredložila informácie preukazujúce predmet podnikania, resp. nepredložila žiadne dokumenty obsahujúce informácie ohľadom pôvodu finančných prostriedkov alebo majetku použitých pri obchodoch vykonávaných v rámci obchodného vzťahu,“ píše sa v policajnom rozhodnutí. Obchodníkom s cennými papiermi tvrdí, že pokutu neočakával, skôr iba akési napomenutie, voči rozhodnutiu sa však neodvolal.

Zdroj: topky.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičova manželka nakúpila cenné papiere za 350-tisíc eur, obchodník ale obišiel s pokutou

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: