tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Matovičov poslanec má plán: Viem, kto môže byť lepší premiér!

AKTUALIZOVANÉ – Poslanec zo strany OĽANO Ján Krošlák dnes ide ako píla. Po tom, čo vyzval premiéra, že je čas, aby sa pozrel do zrkadla a skritizoval správanie sa a spôsob vládnutia Igora Matoviča, ponúkol plán a niekoľko návrhov, kto by ho mohol nahradiť. Podľa jeho slov si na poste premiéra vie predstaviť hneď niekoľkých.

Navrhol napríklad terajšieho ministra financií Eduarda Hegera, ministra obrany Jaroslava Naďa či podpredsedu Národnej rady SR Gábora Grendela.

„Pán Heger je jeden kvalitný kandidát, aj Gábor Grendel alebo Jaro Naď sú veľmi schopní ľudia,“ odpovedal Krošlák na otázku, kto by mohol vymeniť Matoviča. „Táto vláda potrebuje výmenu alebo veľkú, fakt veľkú sebareflexiu a zmenu správania sa premiéra. Žiadne predčasné voľby alebo úradnícku vládu,“ doplnil s tým, že naďalej ostáva poslancom vládnej koalície.

Krošlák na sociálnej sieti vyčítal Matovičovi neuvážené statusy, agresívny spôsob boja aj urážanie ľudí. Dodal, že ho už nebaví obhajovať premiérové správanie. Podľa neho by mal ľudí spájať a nie rozdeľovať. Skonštatoval, že počas roka veril, že premiér dorastie do svojej funkcie.

Tvrdí, že poslanci OĽANO nie sú ovce“, väčšina z nich sú múdri a čestní ľudia, preto odmieta, že by patrili do jedného vreca“. Za poklesom preferencií poslanec nevidí pandémiu, ale správanie sa Matoviča. Hovorí o nezvratnom procese.

Reakcie Krošlákových kandidátov

Grendel reagoval, že nebude ten, kto „vrazí dýku do chrbta premiéra“. Komentovať svojich kolegov nechce. „Súčasná kríza je najvážnejšia od volieb. Hodnotiť správanie partnerov alebo komentovať kolegov by malo potenciál túto krízu prehlbovať a ja na tom určite nemám záujem. Mojím cieľom je zaoberať sa potrebami občanov a nie náladami iných politikov,“ skonštatoval.

Naď o pozícii premiéra neuvažuje. Podľa jeho hovorkyne Martiny Kovaľ Kakaščíkovej chce minister obrany dokončiť projekty, ktoré v rezorte rozbehol. „Minister obrany je presvedčený, že Igor Matovič svoj mandát premiéra zastáva svedomito a v súčasnej neľahkej situácii robí tie najlepšie rozhodnutia v prospech krajiny,“ doplnila.

Poslanci OĽANO podľa šéfa klubu Michala Šipoša stoja za vládou Igora Matoviča. „Ľudia nás poznajú ako slobodných ľudí, ktorí vedia do vlastných radov vyjadriť aj kritický názor. To ale neznamená, že spolu nedržíme, práve naopak – náš poslanecký klub patrí medzi najsúdržnejšie a v kľúčových chvíľach sme už aj v minulosti ukázali, že pevne stojíme za vládou Igora Matoviča,“ reagoval.

Rekonštrukciu vlády spomína SaS a Za ľudí, pripúšťa ju aj Sme rodina. O výmene na poste premiéra opakovane hovorí šéf SaS Richard Sulík. Koalícia má naďalej rokovať o svojom fungovaní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičov poslanec má plán: Viem, kto môže byť lepší premiér!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku