eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

Matovič vraj ustúpil Sulíkovi. Kolíková ostáva na ministerstve. Jej hlava sa už máli aj Pellegrinimu

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková si nateraz môže vydýchnuť. Po tom, čo odišla zo strany Za ľudí, aby sa pridala do ministerského klubu strany SaS sa totiž nechali viacerí politici počuť, že by mala opustiť ministerské kreslo, ktoré má patriť strane Za ľudí. Lenže Richard Sulík dal koaličným partnerom jasný odkaz, keď trval na Kolíkovej zotrvaní do funkcie.

„Nie je verejným tajomstvom, že pani ministerke Kolíkovej nedôverujem a myslím si, že spáchala podvod pri prenájme budovy ministerstva spravodlivosti,“ tvrdil Matovič a dalo sa tak tušiť, že bude SaS robiť problémy. Sulík však pripomenul, že rozhodujúce slovo má premiér, ktorý môže ministerku odvolať. Šéfovi liberálov mal ale sľúbiť, že to neurobí. Podľa informácií eReport.sk nakoniec ustúpil aj samotný Matovič. „Iba robil divadlo,“ okomentoval zdroj z blízkosti vládnej koalície. Kreslo ministerky však nemala isté ani Veronika Remišová, ktorej sa v podstate rozpadla strana. „Aj ona ostáva vo funkcii,“ prezradil dobre informovaný zdroj.

Pellegrini chce povaliť celú vládu. Kolíkovej hlava mu už nestačí. – Foto: fb/riso.rasi

Kolíková však môže byť spokojná až dvojnásobne. Vo štvrtok doobeda totiž strana Hlas ohlásila, že sťahuje návrh na jej odvolanie. „Dnes týmto momentom sťahujeme náš návrh na vyslovenie nedôvery ministerke Kolíkovej. Je to zbytočné tu o tejto pani vôbec rokovať, pretože tá situácia je tak dramatická, že musíme hovoriť o iných veciach,“ vyhlásil opozičný poslanec Peter Pellegrini, podľa ktorého dochádza k rozkladu právneho štátu a vojne v bezpečnostných zložkách. Pellegrinimu by tak nestačila hlava Kolíkovej či dokonca Mikulca. Chce povaliť celú vládu. „Hlas ide začať zbierať podpisy na vyslovenie nedôvery celej vláde SR. To sa samozrejme deje cez vyslovenie nedôvery predsedovi vlády,“ uviedol predseda Hlasu.

Čítajte viac:

  1. Lukáš Kyselica, Mária Kolíková a Peter Pellegrini.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič vraj ustúpil Sulíkovi. Kolíková ostáva na ministerstve. Jej hlava sa už máli aj Pellegrinimu