eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO), foto: tasr

Matovič sa pre ruskú stopku Sputniku odtrhol z reťaze: Idioti, gratulujem!

“Primäli Rusov povedať dosť – a tí nás požiadali o vrátenie Sputnika a ukončenie zmluvy. Gratulujem idioti! Zobrali ste si za rukojemníkov zdravie milióna ľudí na Slovensku! Buchnite si šampanské,” reaguje nahnevaný expremiér Matovič na aktuálnu situáciu okolo ruskej vakcíny, ktorej dovoz na Slovensko sám inicioval.

Nečakaný krok Rusov! Vakcína Sputnik V pôvodom z ruských laboratórií vyvolala na Slovensku vlnu nevôle a takmer pád vlády. Očkovaciu látku “na tajnáša” nakúpil vtedajší premiér Igor Matovič. Po naťahovačkách medzi slovenskými politikmi Rusom zrejme praskli nervy a požadujú svoje vakcíny späť. Matoviča situácia tak rozčúlila, že na sociálnych sieťach vyrukoval s poriadne emotívnym statusom.

Polemiku okolo vakcíny rozsekli Rusi. Po objednávke dvoch miliónov ruských vakcín Sputnik V sa strhla na Slovensku poriadna smršť. Práve nákup očkovacej látky takmer spôsobil pád vlády. Viacerí kritici považovali zákazku Sputniku za súčasť hybridnej vojny Ruska. Prvá vládna politička, ktorá to takto otvorene komentovala, bola vicepremiérka a šéfka Za ľudí Veronika Remišová. Po nej v rovnakom duchu “sfúkol” vítanie ruskej vakcíny na košickom letisku na tlačovke aj šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS). Igor Matovič, ktorý kontroverzný nákup odobril, však za vakcínu z Ruska bojoval zubami nechtami.

Matovič sa na sociálnej sieti poriadne obul do kritikov vakcíny Sputnik V. – Foto: FB/IM

Srdečné pozdravy z Ruska

Len pred dvoma dňami médiá informovali o správe Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, ktorý podrobil vakcínu kontrole. Podľa stanoviska ústavu nedošli k finálnemu záveru a stanovisku prínosov a rizík v súvislosti s použitím vakcíny, pretože nedisponovali zo strany jej výrobcov dostatočnými konzistentnými informáciami. Rusi si však povedali dosť a aktuálne požadujú vrátenie vakcín. Prekáža im totiž, že kontrolu očkovacej látky slovenský ústav zadal laboratóriu, ktoré nepatrí do oficiálneho portfólia laboratórií Európskej únie.

Rozzúrený Matovič

Stanovisko Rusov nenechalo chladným expremiéra Igora Matoviča. Ten dokonca už ako minister financií vo štvrtok odcestoval do Ruska lobovať za Sputnik. Reakcia Rusov v ňom vyvolala poriadne emotívnu reakciu. “Keď sme priviezli Sputnik V na košické letisko, navreli im z nenávisti oči krvou. Spustili svoju geopolitickú špinavú hru proti “hybridnej zbrani” Ruska … a bolo im úplne jedno, či budú predčasné voľby a vráti sa mafia k moci. Dnes však svoje dielo dokonali,” sťažuje sa Matovič na kritikov vakcíny.

Matovič: Idioti!

Expremiér názory na Sputnik, ktoré mu neboli po chuti, nazval bludmi. “Primäli Rusov povedať dosť – a tí nás požiadali o vrátenie Sputnika a ukončenie zmluvy. Gratulujem idioti! Zobrali ste si za rukojemníkov zdravie milióna ľudí na Slovensku! Buchnite si šampanské,” rozohnil sa súčasný šéf rezortu financií. Matovič dodal, že sa nevzdá a konkrétnosti prezradí na tlačovke, ktorú avizoval už na piatok.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy