eReport.sk
Igor Matovič. Foto: tasr

Matovič reaguje na Lučanského pokus o samovraždu: Buďme ľudia, prosím!

Ak niekto zlyhal pri pokuse policajného exprezidenta Milana Lučanského o samovraždu, nebude chránený a musí byť postavený mimo službu. Uviedol to premiér SR Igor Matovič (OĽANO) na sociálnej sieti.

“Robiť z tejto osobnej tragédie politickú tému, o čo sa pokúšajú niektorí opoziční politici, je prejavom absolútnej bezcitnosti voči rodine a prekročením všetkých hraníc politickej komunikácie. Ja sa k tomu za žiadnych okolností neznížim. Buďme, ľudia, prosím,” vyzval Matovič.

Ďalej uviedol, že pokus o samovraždu bývalého policajného prezidenta je ľudskou tragédiou. “Jeho blízki si zaslúžia náš súcit a od zodpovedných bleskurýchle a poctivé odpovede na všetky otázky,” napísal a pridal aj PS: “Každopádne, najväčší prospech z nešťastia Milana Lučanského má mafia, ktorá mala strach, že proti nej bude svedčiť.”

Rezort spravodlivosti v utorok informoval, že Lučanský, ktorý je v súčasnosti vo väzbe, sa pokúsil o samovraždu. Jeho stav je kritický.

ĽUDSKÁ TRAGÉDIA Pokus o samovraždu bývalého policajného prezidenta je ľudská tragédia, ktorej mi je veľmi ľuto. Jeho…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 29. decembra 2020

Zdroj: tasr, fb/i.matovic

K situácii sa už vyjadrili už aj niektorí koaliční politici: šéf parlamentu Boris Kollár, minister vnútra Roman Mikulec aj vicepremiérka Veronika Remišová.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport