eReport.sk
Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič počas tlačového brífingu na tému Sputnik V.
Igor Matovič. (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič naznačil, že vyrazí Baťa, ten mu však už skôr poslal odkaz: Sú jeho dni v rezorte spočítané?

Nenápadná vyhrážka? Igor Matovič sa už dlhšie doťahuje s manželom šéfky Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzany Baťovej. Kurióznym je, že úradník Rado Baťo sa po tom, čo Matovič obsadil kreslo ministra financií, doslova stal jeho zamestnancom. Na stole je tak už dlhšie otázka či sa títo dvaja kohúti znesú na jednom ministerskom smetisku. Na včerajšej dvojhodinovej tlačovke expremiér nenápadne možno naznačil, aký bude Baťov profesný osud.

Leitmotívom včerajšej tlačovej besedy bola najmä šéfka ŠÚKL Zuzana Baťová. Podľa Matoviča totiž zavádzala v súvislosti s vyjadreniami na adresu problémovej vakcíny Sputnik V. Lieková agentúra totiž tvrdí, že šarže Sputniku sa líšia podľa krajín a tá slovenská sa líšila od tej, o ktorej písal časopis Lancet.

Baťo, Baťová a zase Baťo

Okrem toho, že Baťová sa počas tlačovky objavovala na expremiérovom monológu v pravidelných intervaloch, na mušku si vzal aj svojho kontroverzného zamestnanca. “Tu máte dnešný status tohto pána, manžela pani Baťovej, ženy, ktorá má na starosti posúdiť tú vakcínu. Do basy s Matovičom patria viacerí. To je dnešný status. Nikto z tých OĽANO žebrákov na čele s Eduardom Hegerom si toto úplne kľúčové tvrdenie, na ktorom si psychopat Matovič postavil svoj útok na liekovú agentúru a vedcov neoveril. Do tej basy by zďaleka nemal ísť Matovič sám. To naozaj toto, takúto komunikáciu považujete za normálne?” Pýtal sa Matovič počas včerajšej tlačovky.

Baťov koniec?

“Pani prezidentka, to naozaj považujete za normálnu takúto komunikáciu štátneho zamestnanca? Áno, momentálne to je môj podriadený. Verím, že nie dlho,” tajomne poznamenal. Je otázne ako dlho Baťo na ministerstve zostane. Pracuje v rámci rezortu v sekcii Útvar hodnoty za peniaze. V jednom zo statusov Baťo načal aj túto tému. “Chceš ma vyhodiť z práce? Skús to,” odkázal pred niekoľkými dňami expremiérovi.

Vojna

Spor medzi úradníkom a bývalým šéfom vládneho kabinetu rozhorel pred niekoľkými týždňami. Matovič sa obul do Baťa prvýkrát, keď ho zvozil, že sa on sám pustil na sociálnej sieti do štátnej tajomníčky ministerstva zdravotníctva. Matovič následne na to zverejnil na Facebooku Baťovu SMS správu, v ktorej vtedajšieho premiéra nazval psychopatickým hovnom.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport