eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Emotívna tlačovka Matoviča vyvolala búrlivé reakcie. „Musí odísť!” vyzývajú političky

To zase bol záver dňa. Včera podvečer totiž zvolal minister financií Igor Matovič tlačovku, kde sa posťažoval asi na všetkých, na koho sa len dalo. Schytali to koaliční partneri, ŠÚKL na čele so šéfkou Zuzanou Baťovou, prezidentka aj novinári. Emotívny výlev, ako to nazval samotný Matovič, však vyvolal hneď niekoľko reakcií.

tlačová konferencia predsedu vlády SR Igora Matoviča (vpravo) a ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčího (vľavo)

Takto vítal Krajčí s Matovičom Sputnik V. Po tlačovke sa vraj spustil lynč. – Foto: tasr

„Ja som očakával, že keď sa nám podarí taký husársky kúsok, že v čase, keď druhé štáty túžili po tom, aby sa im podarila táto vakcína zabezpečiť, že keď sa s tým pochválime, tak nás niekto aj pochváli. Miesto toho sa 1. marca na košickom letisku tou známou tlačovkou spustil jeden obrovský, hysterický lynč, alebo doslova lov na ľudí, či už ministra zdravotníctva alebo vtedajšieho predsedu vlády, čo som toho času bol ja,“ posťažoval si Matovič, ktorý prekvapivo nezvolal tlačovku na ministerstve financií, ale rovno na úrade vlády.

Ako minister priznal, veľmi sa ho dotkli aj niektoré novinárske titulky či rovno celé články. Preto sa v najhorších časoch pýtal sám seba: „Čo som tým ľuďom urobil? Čím som ublížil Slovenskej republike, že sa snažím zabezpečiť 2 milióny vakcín v čase, keď tie vakcíny nemáme?“

Minister financií spravil tlačovku na Úrade vlády SR. – Foto: tasr

Matovič počas tlačovky niekoľkokrát upozorňoval na to, že šéfka ŠÚKL vo svojich niektorých vyjadreniach zavádza. Preto ho rozčuľuje, že sa s ňou stretla prezidentka Zuzana Čaputová a ešte jej aj dala kyticu. Rovnako sa pýtal, či si hlava štátu myslí, že je v poriadku, akým spôsobom komunikuje manžel Baťovej na sociálnych sieťach. Potom si však uvedomil, že Radoslav Baťo je vlastne jeho podriadený. „Verím, že nie dlho,“ prorokuje Matovič, ktorému sa nepáči jeho obraz v médiách. „Zrazu je Pellegrini panenka Mária, a najväčším nepriateľom Slovenska je Matovič,“ vzdychá financmajster.

Liberáli sú zatiaľ voči Matovičovi zdržanliví. Ale Cigániková si predsa len rypla. – Foto: instagram JBC

Mierne bizarná tlačovka vyvolala hneď niekoľko reakcií. „Tak dúfam, že je to dnes naozaj jeho posledná tlačovka vo funkcii. Myslím, že všetko tomu nasvedčuje. Aj tak to trvalo príliš dlho. #nezvladameto,” nechal sa počuť matematik a vedec Richard Kollár.

Skromne sa ozvala aj šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková (SaS), ktorá len na sociálnej sieti prirovnala šéfku ŠÚKL k straníckemu šéfovi Richardovi Sulíkovi. „Baťová is the new Sulík?“ napísala.

Nicholsonová je rada, že už nie je v SaS. Liberáli vraj už len “držia balónik”. – Foto: facebook LDN

Oveľa ráznejšie sa do ministra financií obuli dve europoslankyne. Lucia Ďuriš Nicholsonová si zaspomínala, ako kedysi stála za Matovičom, keď ešte spolu drali lavice v národnej rade. „Dnes by som sa vedľa neho už nepostavila. Hanbila by som sa. Som rada, že som odišla zo SaS a nemusím spolu s nimi zdieľať ich nezávideniahodnú pozíciu – pozíciu tých, ktorí teraz už naozaj len držia balónik,“ skritizovala Nicholsonová, ktorá považuje ministra financií za hanbu vlády zmeny, ktorá mala priniesť novú politickú kultúru.

„Matovič musí odísť z vlády, najlepšie z politiky. Len nájsť toho, kto ho k tomu prinúti. Premiér Heger, ani koaliční partneri to asi nebudú, že,“ rypla si europoslankyňa.

Podľa Beňovej spravil Matovič zlé meno Slovensku ako nikto. – Foto: facebook MB

Podobný názor zdieľa aj politička Monika Beňová, podľa ktorej to bol práve expremiér, ktorý spravil zo Sputnika V politickú záležitosť. „Žiaden politik doteraz neurobil Slovensku také zlé meno ako Igor Matovič,“ zdôraznila.

Nepáči sa jej tiež, že si minister financií spravil tlačovku na Úrade vlády. Podľa nej je to hanba súčasného premiéra Eduarda Hegera. „Lebo bez jeho súhlasu by sa tam Matovič nemohol predvádzať. Ale je smiešny, ako sa nedokáže vyrovnať s faktom, že skončil ako premiér a neustále sa niekam tlačí,“ uzavrela.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport