eReport.sk
Mária Bartalos, foto: profimedia

ROZHOVOR Mária Bartalos: S manželom sme museli počítať každé euro

Herečku Máriu Bartalos (26) momentálne herectvo veľmi neláka. Áno by povedala len výnimočnej ponuke. Viac ju baví pohybové štúdio, ktoré založili s manželom Adriánom. Vianoce sú pre ňu magické. Prezradila nám aj rodinné zvyky.

Stretli sme sa na podujatí, ktoré sa zaoberá finančnou gramotnosťou. Ako sa o svoje financie staráte vy?

Snažím sa k tomu pristupovať skôr rozumne. Naše štúdio, ktoré s manželom vlastníme, by som nenazvala podnikaním, ale skôr niečím menším a komornejším. Je to skôr štúdio rodinného typu. Nemáme pätnásť až dvadsať zamestnancov, takže my sme naozaj maličké štúdio a tým pádom je aj naše podnikanie malé.

Koronakríza nás takisto zasiahla a začali sme preratúvať každé euro. Niektoré plány a aktivity sme kvôli korone museli stopnúť. Prinútilo nás to o financiách veľa rozmýšľať. Nie je to však našou silnou stránkou. V oblastí financií mám veľké rezervy, no zároveň rada prijímam nové výzvy. V tejto oblasti by som však nesmierne rada dovzdelala.

Museli ste teraz s manželom pre koronakrízu výraznejšie šetriť, alebo ste mali nejaké finančné rezervy?

Finančné zásoby a rezervy sme mali pred prvou krízou. Cez prvú krízu sme museli byť dva mesiace zavretí, s čím sme vôbec nerátali, takže tie finančné rezervy sa aj veľmi rýchlo míňali. Museli sme platiť nájom za naše štúdio, kde máme i tak vysoké náklady. Všetko sa nakopilo, nestihli sme sa spamätať z prvej vlny a vzápätí prišla druhá. Vďaka našim pravidelným klientom, ktorí nás podporujú, chceme naše pohybové štúdio udržať.

Po dvoch rokoch, čo sme otvorení, sme zistili, že až tak veľmi nezarábame, je to skôr náš malý biznis, ktorý nás ale nesmierne baví. Radi odovzdávame ľuďom nové veci a projekty. Dalo nám to oveľa viac, ako tie malé financie, ktoré nám to prinieslo, a výborné vzťahy a kamarátstva, a to je v rámci našich morálnych hodnôt oveľa viac ako financie. Hoci viem, že by som sa už mala na peniaze pozerať viac. Som však rada, že sme sa neocitli v situácii, kedy sme si museli povedať, že už to ďalej nejde.

Akým projektom sa pri vašom podnikaní venujete?

My sme vlastne vznikli ako pohybové štúdio na základe aktivít môjho manžela, ktorý predtým vyučoval pohyb. Nemal však vlastné zázemie, no dlho o ňom sníval. Raz sa nám stalo, že sme našli vhodný priestor, ktorý sme si prerobili od podlahy. Bol to akoby náš prvý domov. Neskôr sa toto pohybové štúdio rozrástlo o ďalších lektorov, o ďalšie hodiny. Následne sme začali robiť rôzne eventy, diskusie a prednášky.

Náš priestor sme poskytli aj na prenájom. Mohli ho využívať aj iní ľudia, lebo tento priestor má výborný potenciál. Nazvali sme ho Creative movement studio. Chceme, aby bolo v našom štúdiu medzi návštevníkmi množstvo ľudí, máme radi ruch a keď je tam čulý život z rôznych oblastí. Do budúcna máme ešte veľké plány a boli by sme radi, keby sa uskutočnili.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.