eReport.sk
Hamran zvažuje svoju kandidatúru za prezidenta!
Bývalý prezident Policajného zboru (PZ) SR Štefan Hamran. Foto: tasr

Manipuluje našu políciu americký miliardár cez Čaputovú a Ódora? Hamran má na to svoj názor!


Policajný prezident Štefan Hamran odmieta vyjadrenia niektorých politikov o možnej manipulácii kauzy Ezechiel 7, ktorá sa týka aj bývalého šéfa polície Tibora G. a Romana S. Zdôraznil, že trestné stíhanie oboch je aj podľa súdu dôvodné a prípad sa bude ďalej vyšetrovať.

Na pondelkovej tlačovej konferencii vyzval politikov, aby nezaťahovali Policajný zbor do predvolebnej kampane. Hamran označil za absurdné tvrdenia politikov, že by políciu ovplyvňoval americký miliardár cez prezidentku Zuzanu Čaputovú a premiéra Ľudovíta Ódora. Apeloval na nich, aby políciu nezaťahovali do kampane. Pripomenul, že aj obvinení môžu predkladať dôkazy vo svoj prospech a vyšetrovatelia ich musia zadokumentovať. Skonštatoval, že 12 rokov sa budoval systém „našich ľudí“ a niektorí preto teraz predpokladajú, že sa z vysokých štátnych pozícií ovplyvňujú vyšetrovania.

Špecializovaný trestný súd

Šéf polície priblížil, že v prípade je ako dôkaz zadokumentovaná aj nahrávka, na ktorej Roman S. hovorí o snahe manipulovať svedka. Vyplývať z nej má, že svedkovi mali ponúknuť dve možnosti, a to spoluprácu a peniaze, alebo jeho diskreditáciu. V nahrávke sa majú spomínať viaceré osoby. Dôkaz, že sa v kauze nemanipulujú orgány činné v trestnom konaní, vidí Hamran aj v tom, ako následne rozhodujú ďalšie orgány a súdy. Aj Špecializovaný trestný súd v tomto prípade podľa slov Hamrana konštatoval opodstatnenie trestného stíhania.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city
  2. Eduard Chmelár, historik a publicista

Obidvaja budú stíhaní na slobode

,,Polícia má dnes ruky rozviazané,“ vyhlásil Hamran s tým, že presvedčené sú o tom aj ostatné orgány činné v trestnom konaní a poukázal na rozhodnutia viacerých súdov. V tejto súvislosti pripomenul štandardné postupy v zmysle zákonov a zdôraznil, že sa ich držal aj vyšetrovateľ v kauze Ezechiel. Polícia v piatok (11. 8.) zadržala a obvinila exprezidenta Policajného zboru Tibora G. a Romana S. pre podozrenia z korupcie. Obidvaja budú stíhaní na slobode. Obvinený je aj nitriansky podnikateľ Norbert B.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Manipuluje našu políciu americký miliardár cez Čaputovú a Ódora? Hamran má na to svoj názor!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre