Hráči Manchestru City v zápase s Burnley, foto:instagram

Manchester City prevalcovali Burnley, Liverpool len remizoval s Brightonom

Futbalisti FC Liverpool remizovali v úvodnom sobotňajšom zápase 10. kola anglickej Premier League na pôde Brighton & Hove Albion 1 1. Skóre otvoril v 60. minúte portugalský kanonier Diogo Jota umiestnenou strelou k pravej žrdi po peknej individuálnej akcii.

O výhru prišiel obhajca majstrovského titulu v nadstavenom čase, keď rozhodca po zásahu VAR nariadil penaltu a tú premenil Nemec Pascal Gross. Domáci v 20. minúte nevyužili pokutový kop, keď sa z bieleho bodu pomýlil Francúz Neal Maupay. „The Reds“ v 34. minúte dali vďaka Mohamedovi Salahovi gól, ale rozhodca ho neuznal po zásahu VAR pre ofsajd. Situácia sa zopakovala aj v 84. minúte, zásah Sadia Maneho tiež neplatil pre ofsajd. V nadstavenom čase rozhodca prešetril na videoobrazovke zákrok Andrewa Robertsona v šestnástke a posúdil ho ako faul, Gross sa z penalty už presadil.

Zverenci nemeckého kouča Jürgena Kloppa tak nedosiahli siedmy triumf v ligovej sezóne. Stále sú na čele tabuľky s jednobodovým náskokom pred Tottenhamom, ktorý hrá v nedeľu na londýnskom Stamford Bridge proti Chelsea. Hráči Manchestru City prevalcovali v ďalšom zápase sobotňajšieho programu na Etihad Stadium FC Burnley 5:0. Hetrikom k tomu prispel 29-ročný alžírsky útočník Riyad Mahrez.