eReport.sk
Novinárka americkej agentúry Associated Press má otvorené okna dýcha čerstvý vzduch počas svojej dvojtýždňovej karantény. Foto: tasr/ap

Mám koronu. Kedy volať tiesňovú linku a ako sa liečiť doma? Tu je zopár rád


Nie je nevyhnutné domáhať sa vyšetrenia v nemocnici. Potrebné je však kontaktovať svojho obvodného lekára, upozorňuje Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR.

Ak má pacient potvrdené ochorenie COVID-19, no nemá žiadne vážne zdravotné ťažkosti, postačí domáca liečba. Na tiesňovú linku 155 treba volať pri kolapsových stavoch či problémoch s dýchaním. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR na to upozornilo na sociálnej sieti.

V rámci domácej liečby sa odporúčajú antipyretiká v prípade vysokých teplôt, dostatok spánku, tekutín a vitamínov, ako aj pokoj na lôžku a dôsledná karanténa. Podľa OSZZS, nie je nevyhnutné domáhať sa vyšetrenia v nemocnici. Potrebné je však kontaktovať svojho obvodného lekára.

„Na tiesňovú linku 155 volajte v prípade kolapsového stavu, problémov s dýchaním, napríklad, keď sa neviete poriadne nadýchnuť, prípadne neviete dokončiť vetu, pretože sa zadýchavate,“ uviedli z operačného strediska. Zdôraznili, že za každých okolností treba operátorovi hovoriť pravdu, aby vedel zdravotný stav pacienta správne zhodnotiť.

MÁM COVID-19. KEDY VOLAŤ NA 155? Ak máte potvrdený nový koronavírus a nemáte vážne zdravotné ťažkosti, postačí domáca…

Uverejnil používateľ Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR Utorok 10. novembra 2020

Zdroj: FB/155SR

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mám koronu. Kedy volať tiesňovú linku a ako sa liečiť doma? Tu je zopár rád