eReport.sk
matovič boj proti mafii
Gustáv Murín. Zdroj: eReport.sk

VIDEO Spisovateľ Murín pre eReport: Z NAKA sa stala obdoba boľševickej likvidačnej polície!

Známy spisovateľ, scenárista, publicista a vedec Gustáv Murín si myslí, že minister financií Igor Matovič a jeho strana OĽANO používajú na Slovensku boľševické metódy. Ich súčasťou majú byť aj orgány činné v trestnom konaní, konkrétne Národná kriminálna agentúra (NAKA), ktorá má zohrávať úlohu akejsi režimovej polície.

Zdroj: youtube.com/eReport

„Boľševici, či už sa volajú komunisti, alebo neoliberáli, alebo matovičovci, prichádzajú s tým istým receptom,“ tvrdí Murín. „Z NAKA sa stala obdoba bolševickej likvidačnej polície,“ myslí si o postavení elitných policajtov a vyšetrovateľov spisovateľ.

„Psychopat/sociopat Matovič“

Samotný Matovič sa svoje politické a osobné ciele snaží podľa Murína napĺňať tým, že plní akési tajné sny ľudí. Takým tajným snom mohla byť pred rokom 2020 kriminalizácia Smeru. V tejto téme si matovičovci pripisujú mnohé zásluhy – a to aj napriek tomu, že hovorí o rozviazaných rukách OČTK. „On ako psychopat, alebo sociopat, to už musia rozhodnúť psychológovia, žije z tej odozvy. A on sa snaží získať viac popularity tým, že bude napĺňať tie tajné sny, alebo túžby ľudí,“ myslí si Murín.

„Veria, že naplnia ten bolševický ideál kontroly“

So slovenskými „novými“ politikmi by mali podľa neho súvisieť aj celosvetové neoliberálne snahy. Za tými by mali stáť mocní ľudia, napríklad Klaus Schwab, ktorý v súčasnosti pôsobí v Davose. Tieto teórie však bývajú považované za značne kontroverzné a preto si na ne každý čitateľ musí vytvoriť názor sám. „Mal by nastať veľký reset a po ňom nový svet,“ hovorí Murín o neoliberálnych snahách. Tie majú byť inšpirované práve boľševizmom, marxizmom, či leninizmom. „Oni veria, že naplnia ten bolševický ideál kontroly más tým, že nastúpi nová technológia,“ priblížil svoj názor Murín.

V relácii „Bez cenzúry“ s Rasťom Ekkertom sa ďalej dozviete:

Ako súvisia feminizmus a bolševizmus?

Kto riadi vytváranie tzv. „nového sveta“?

O čo ide neoliberálom?

Existuje paralela medzi Matovičom a bolševizmom?

Akú úlohu v Matovičovom poňatí moci zohráva NAKA?

Ako funguje knižná cenzúra na Slovensku?

Redakcia portálu eReport sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi. Našou úlohou je predovšetkým informovať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Spisovateľ Murín pre eReport: Z NAKA sa stala obdoba boľševickej likvidačnej polície!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti