tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľudovít Makó, jeden z najkľúčovejších kajúcnikov na Slovensku.
Ľudovít Makó. Foto: tasr

Makó mal vydierať Hegera, Matovič vraj sľuboval SIS milióny! Manipulovali kajúcnikov a vyšetrovanie?

Na povrch vyplávali zarážajúce informácie! Ak by sa potvrdili, elitní politici tohto štátu a zrejme aj niektorí ďalší funkcionári, by mohli mať vážny problém. Jedna časť závažných tvrdení pochádza od bývalého šéfa NAKA Branislava Zuriana, druhý balík informácií, ktorý je nemenej znepokojivý, má súvisieť so zadržaním príslušníka NAKA, šéfa operatívy v Bratislave, Jána Kaľavského. Kaľavského zatkli kukláči v piatok, teda v rovnaký deň, keď sa neúspešne pokúšali zadržať aj jeho exkolegu Zuriana.

Spravodajský portál TV JOJ zverejnil rozhovor, ktorý so Zurianom urobila televízia. Z neho má vyplývať,  že exnámestník SIS Boris Beňa, ktorý spolupracuje s políciou pri viacerých kauzách, mal Zurianovi povedať, že Matovič im (SIS- pozn. red) sľúbil navýšenie rozpočtu o 20 miliónov eur, ak zoberú ďalšieho kajúcnika Ľudovíta Makóa.

Zľava bývalý a dnes už nebohý šéf polície Milan Lučanský a exriaditeľ NAKA Branislav Zurian na spoločnej tlačovke v roku 2018. – Foto: tasr

V trestnom oznámení Zurian podľa vlastných slov uvádzal to, čo mu povedal Beňa. Píše tam o barteri pre Matoviča s vedením SIS. „Môžem kľudne potvrdiť, že ten barter spočíval v tom, ako mi povedal Beňa, že Makó mal vydierať v tom čase pána Hegera. Mal ho vydierať v súvislosti so šéfom Tiposu, pánom Kaňkom, ktorý mal byť konateľom nejakej spoločnosti Oliva. Tieto dokumenty mal proti pánovi Hegerovi a v tom čase Makó mal s nimi obchodovať,“ hovorí Zurian pre TV JOJ

Exnámestník SIS Boris Beňa, ktorého Zurian nazýva zločincom – Foto: tasr

„To, ako mi povedal zločinec Beňa pri stretnutí, myslím, že to boli dve stretnutia, jedno v kancelárii a jedno v reštaurácii. Raz to bolo v reštaurácii a tam konkrétne mi uviedol, že premiér Matovič im sľúbil zvýšenie rozpočtu o 20 miliónov eur ak zoberú Makóa do Slovenskej informačnej služby. Či sa tak stalo, či je to pravda, neviem, ale toto mne Beňa povedal,“ pokračuje vo vysvetľovaní exšéf NAKA, ktorý teraz čelí obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a vyzradenie utajovaných skutočností.  „Neviem potvrdiť ani vyvrátiť tieto skutočnosti, ktoré mi oznámil. Tieto skutočnosti som chcel oznámiť vyšetrovateľovi, čo mi nebolo umožnené, dovolené. Myslím si, že z tohto dôvodu je teraz taký problém s mojou osobou,“ dodáva Zurian pre súkromnú televíziu. 

„Je to úplný nezmysel,“ reagoval premiér Eduard Heger na tvrdenia exšéfa Branislava Zuriana o tom, že ho mal vydierať Makó. Celý rozhovor s Hegerom o citlivej téme priniesol portál noviny plus.

matovic_heger

V príbehu Beňu podľa Zuriana hrá dôležitú úlohu expremiér Igor Matovič aj súčasný predseda vlády Eduard Heger, ktorých spája príslušnosť k hnutiu OĽANO. – Foto: tasr

Ďalšou témou sú kajúcnici, medzi ktorých patrí tak Beňa ako aj Makó. Hospodárske noviny v tejto súvislosti priniesli informáciu, že v piatok kukláči síce nezadržali Zuriana, „zbalili“ však iného príslušníka NAKA, šéfa bratislavskej operatívy, Jána Kaľavského.

Sú obvinenia postavené na vode?

Podľa zistení HN práve Kaľavský prehovoril o tom, ako orgány činné v trestnom konaní, ktoré sa zaoberajú známymi kauzami Judáš, Očistec, či Božie mlyny, údajne manipulujú ich vyšetrovanie.

Ak sa potvrdí, že medializované tvrdenia o Kaľavského výpovedi sú pravdivé, posilní to vyhlásenia tých, ktorí dlhodobo upozorňujú na obvinenia postavené na vode či s tým súvisiace nadužívanie kolúznej väzby. A nedá sa zrejme vylúčiť ani to, že práve tieto podozrenia ohľadne údajnej manipulácii s kajúcnikmi a vyšetrovaním bolo dôvodom nedávneho stretnutia desiatich najvplyvnejších ľudí v štáte na pôde SIS.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Makó mal vydierať Hegera, Matovič vraj sľuboval SIS milióny! Manipulovali kajúcnikov a vyšetrovanie?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku