eReport.sk
Robert Fico
Robert Fico. Foto: fb/rf

VIDEO Fico sa výborne pobavil na premiérovi: Pán Heger, my nežerieme seno!

„Bol som predsedom vlády desať rokov, a keď sa posielali nejaké spravodajské informácie, tak sa posielali cez kuriéra a dostávali ich prezident, predseda parlamentu aj predseda vlády. A nikdy nebolo treba zvolať utajené stretnutie v pivnici budovy Slovenskej informačnej služby (SIS),“ vysvetľuje vo videu expremiér Robert Fico (Smer.SD). Reaguje tak na piatkové vyhlásenie premiéra Eduarda Hegera k utajovanému stretnutiu elitných politikov a vysokých funkcionárov štátu na pôde SIS.

Fico v piatok po vyhlásení predsedu vlády Hegera k stretnutiu približne desiatich ľudí na pôde SIS zavesil na sociálnu sieť video, v ktorom reagoval komentoval aj premiérove slová. „Priznám sa, že som sa výborne pobavil, keď po našich iniciatívach prišla reakcia predsedu vlády Slovenskej republiky, pána Hegera. Aj táto reakcia svedčí bohužiaľ o jeho úplnej nepripravenosti vykonávať takýto vážny post,“ hodnotil premiéra Fico a pokračoval prečítaním časti Hegerovho vyhlásenia s poriadne kritickým komentárom.

Fico nepriamo tvrdí, že premiér nás klame

„Tak predseda vlády nám odkazuje, že odmieta akékoľvek špekulácie, že sa na tomto stretnutí bavili o konkrétnych živých veciach. Napríklad o obvinení pána Pčolinského či o niektorých ďalších verejne známych trestných prípadoch. Podľa neho, a teraz citujem, toto stretnutie urobil preto, aby sa predstavitelia štátu oboznámili s podrobnosťami o určitých spravodajských informáciách. Pán predseda vlády, pán Heger, my nežerieme seno!“ – odkázal šéfovi vládneho kabinetu predseda opozičnej strany.

Snáď nejde o udalosti spred 30 či 40 rokov

Fico vzápätí vysvetľuje, prečo Hegerovi neverí. „Bol som predsedom vlády desať rokov, a keď sa posielali nejaké spravodajské informácie, tak sa posielali cez kuriéra a dostávali ich prezident, predseda parlamentu aj predseda vlády. A nikdy nebolo treba zvolať utajené stretnutie v pivnici budovy SIS. Po druhé platí, že ak sa bavíme o určitých spravodajských informáciách a ich podrobnostiach, tak snáď uznáte pán predseda vlády, že nemôžte slovenskej verejnosti hovoriť, že nešlo o živé pípaddy. Snáď podrobnosti spravodajských informácií sa netýkajú udalostí spred 30 alebo 40 rokov. To sú všetko živé veci,“ pripomína Hegerovi Fico.

Heger sa podľa Fica priznal

Podľa neho sa premiér svojim vyhlásením priznal k tomu že toto stretnutie bolo stretnutie, kde sa bavili o tom, ako zabrániť tomu, aby sa na verejnosť dostali informácie, že niektoré vážne trestné veci, ktoré dnes ovplyvňujú verenú mienku boli hrubo manipulované a boli ovplyvňované politickým systémom tohto štátu. A ak to tak je, to je obrovský problém,“ podčiarkol opozičný politik.

Zdroj: fb/robertficosk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico sa výborne pobavil na premiérovi: Pán Heger, my nežerieme seno!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti