eReport.sk
Bodybuilder Maroš Kanász, foto: instagram/MK

Majster sveta v kulturistike o Lučanskom: Nešírte bludy o vražde! A takto to schytal Kaliňák

Vie, o čom hovorí! Konšpirácie o smrti Milana Lučanského sa nezadržateľne šíria internetom. A to aj napriek tomu, že ministerstvo spravodlivosti odtajnilo viaceré dokumenty a závery komisie, ktoré svedčia o opaku. Na stranu ministerstva sa ale postavil netypický hlas. Bodybuilder a majster sveta v kulturistike roku 2012 Maroš Kanász to už nemohol počúvať a v otvorenom videu si podal všetkých, čo takýmto príbehom veria. Čo si kulturista s vlastnými skúsenosťami s väzbou myslí o kauze? A prečo tak nekompromisne zotrel aj exministra vnútra Roberta Kaliňáka?

Čo na srdci to na jazyku! Maroš Kanász síce nie je študovaným špecialistom, no vo väzbe sedel trikrát. A na rôzne konšpiračné teórie šíriace sa po internete má vlastný a poriadne ostrý názor.

“Nemôžem sa pozerať a počúvať tie bludy a všelijaké konšpiračné teórie vaše a drísty a výmysly. Nehovorím, že som najmúdrejší a že všetko viem, ale niečo som si už v živote prežil. Vzhľadom na to, že pán Lučanský vykonával väzbu v Prešove, kedysi dávno, dvadsať rokov dozadu som ju tam vykonával aj ja. Doba sa síce zmenila, no nie je to tak, že zabiť človeka vo väzbe, ako to vy prezentujete, je až také bežné,” prehovoril k ľuďom rozhorčený kulturista.

O Lučanského smrti sa šíria na internete rôzne dezinformácie a hoaxy. Foto: tasr

Tri roky na samotke

Svalovec naráža na rôzne teórie internetových mudrlantov, podľa ktorých mohol prísť expolicajt o život aj s pričinením cudzej osoby, či dokonca samotných dozorcov. “To, že mal byť Lučanský zavraždený, je úplný blud a výmysel a nepozerajte toľko akčných filmov,” krúti hlavou bodybuilder.

Práve ohľadom prvého incidentu vo väzbe sa začal šíriť alternatívny priebeh udalosti, podľa ktorého mal byť Lučanský zbitý bacharmi. Kanász ale podčiarkuje, že realita je niekde inde. Kulturista si myslí, že Lučanského psychikou mohla zamávať práve kolúzna väzba, ktorú vykonával a ide spomedzi typov väzieb o tú najnáročnejšiu.

Majster sveta v kulturistike 2012 Maroš Kanász má v zuboch šíriteľov dezinformácií o samovražde Milanba Lučanského. Foto: IG/MK

Zdroj: Instagram/MK

“Každý sme psychicky niekde inde, niekto je viac labilný, niekto menej. Čiže nie sú to srandy,” hovorí Kanász. Ten zaspomínal na svoju pohnutú minulosť a priznal, že on sám bol vo väzbe trikrát.

“Vykonával som väzbu v Prešove a rovno vám poviem, bol som tri roky na samotke. Tri roky som bol na samotke! Čiže viem, čo to je, že to dá človeku zabrať. Je to cela tri a pol krát dva metre. V tejto cele je záchod, máte tam jeden stôl, jednu stoličku, posteľ, čau párky a koniec,” vysvetlil svojsky pomery vo väzbe Kanász.

Že práve kolúzna väzba nie je med lízať opísala pre eReport aj riaditeľka Akadémie policajného zboru Lucia Kurilovská. “Kolúzna väzba je najťažšia väzba z hľadiska samotného výkonu väzby a je ťažšia ako aj samotný výkon trestu,” upresnila Kurilovská.

Zdroj videa: facebook/mk

Kulturista: Odj*bali ma do Leopoldova

“Prečo bol Milan Lučanský väzobne stíhaný v Prešove? Aby bolo odobraté jeho právo na spravodlivý proces? Na obhajobu?” Pýtal sa bývalý minister vnútra Robert Kaliňák pred týždňom na tlačovke venovanej Lučanského prípadu.

Práve slová exministra vnútra Kanásza poriadne rozčúlili do biela. Kulturista podotýka, že tak, ako bol Lučanský prevezený mimo svojho trvalého bydliska do vzdialenejšieho ústavu na výkon väzby, tak sa to dialo aj u neho či iných obvinených.

Kulturistovi Kanászovi sa nepáčia vyjadrenia Roberta Kaliňáka na margo Lučanského prípadu., Foto: tasr

“Ja som bol stíhaný za trestný čin, ktorý sa udial v Košiaciach, som Košičan, rodinu mám v Košiciach, manželka bola takisto v Košiciach a odj*bali ma do Leopoldova,” povedal svojsky kulturista. Priznal, že tiež po prevoze nemal styk s obhajcom. “Vyjadrenia pána Kaliňáka, že mu nebola umožnená obhajoba a že blá blá blá, to sú také bludy, sprostosti a nezmysly, že mi z toho treba zvracať,” zvozil exministra pod zem kulturista.

Prečo prešovská väznica?

A ako to je s umiestňovaním obvinených do väzníc? Prečo niektorý skončí desiatky kilometrov od svojho domova? Kurilovská upozorňuje, že keď sudca odklepne väzbu zároveň konkretizuje aj väznicu, v ktorej obvinený skončí. Odborníčka uvádza, že pri klasickej väzbe sa určí ústav na výkon väzby čo najbližšie k súdu, ktorý o väzbe rozhodol. Takýmto spôsobom sa aj minimalizujú náklady na všetky úkony súvisiace s obvineným.

Zdroj videa: facebook/mk

V prípade, ale ak sú obvinení členovia organizovanej skupiny alebo ide o spomínanú kolúznu väzbu, ako v prípade Lučanského, postup sa môže líšiť. Ak zistí sudca, že by sa mohli obvinení ovplyvňovať “rozhodí” ich po rôznych väzniciach.

Riaditeľka Akadémie Policajného zboru v Bratislave Lucia Kurilovská. Foto: tasr

“Keď na toto príde ústav, že majú takto ľudí ktorí sa môžu navzájom ovplyvňovať a nevedia to zabezpečiť v rámci toho konkrétneho ústavu, tak hneď kontaktujú buď sudcu alebo dozorujúceho prokurátora. V súčinnosti s nimi sa to robí tak, že aj behom dvoch hodín je rozhodnuté a už ide eskortou do ďalšieho ústavu,” vysvetlila Kurilovská. Práve pri Lučanskom sa o Prešove rozhodlo preto, aby bol čo najďalej od ostatných obvinených.

Odoberať
Upozorniť na
guest
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.