eReport.sk
Francúzsky prezident Emmanuel Macron, foto:tasr

Macron sa nečakane stretol s Muskom: TOTO bolo hlavnou témou rozhovoru!

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v piatok počas svojej návštevy amerického štátu Louisiana stretol s majiteľom sociálnej siete Twitter Elonom Muskom. Stretnutie nebolo vopred oznámené.

Neohlasené stretnutie

„Dnes popoludní som sa stretol s Muskom a mali sme jasný a úprimný rozhovor,“ uviedol Macron po neverejnom stretnutí v Múzeu umenia v New Orleans, ktoré trvalo hodinu. Francúzsky prezident na Twitteri napísal, že vyjadril znepokojenie nad moderovaním obsahu na tejto platforme, ktorú Musk v októbri kúpil za 44 miliárd dolárov.

„Transparentné pravidlá pre užívateľov, posilnenie spravovania obsahu a ochrana slobody prejavu – je potrebné vyvinúť snahu, aby Twitter fungoval v súlade s nariadeniami EÚ,“

uviedol Macron.

Stretnutie sa uskutočnilo v čase, keď Musk čelí kritike v súvislosti so svojimi plánmi s Twitterom a problematikou regulovania nenávistných prejavov a protizákonného obsahu na tejto platforme. Miliardár po kúpe sociálnej siete prepustil tisícky jej zamestnancov vrátane tých, ktorí mali na starosti sledovanie dodržiavania pravidiel upravujúcich zverejňovanie obsahu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podporujú demokrati korupciu?
  2. Musk zverejnil šokujúce informácie
  3. Musk zverejnil šokujúce informácie

Musk okrem toho obnovil niekoľko účtov, ktoré boli zablokované z dôvodu porušovania pravidiel obsahu, napríklad konto amerického exprezidenta Donalda Trumpa. Zrušil tiež pravidlo, ktoré užívateľom Twittera zakazovalo uverejňovať dezinformácie o covide a očkovaní.

Podľa denníka Financial Times Európska únia varovala Muska, že Twitter zakáže, ak nebude dodržiavať prísne pravidlá o moderovaní obsahu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Macron sa nečakane stretol s Muskom: TOTO bolo hlavnou témou rozhovoru!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti