eReport.sk
Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko.
Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko. Foto: tasr/ap

Lukašenko: Európania vytvárajú ohnisko silného napätia a podnecujú aj tretiu svetovú vojnu!

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko obvinil v stredu krajiny Európy z toho, že podnecujú vznik tretej svetovej vojny, informovala agentúra RIA Novosti.

„zameriavajú hybridnú vojnu proti nám, Rusku a dokonca Číne. Vytvárajú tak nielen ohnisko silného napätia, ale podnecujú aj tretiu svetovú vojnu,“ uviedol Lukašenko počas rozhovoru pre televíznu stanicu Sky News Arabia s tým, že pod slovom Európania má na mysli „pochabých politikov“, nie európske národy.

Poprel, že bieloruské úrady prinútili pristáť lietadlo Raynair

Európske krajiny takto podľa Lukašenka konajú, pretože sú v koloniálnom područí USA. Vzťahy USA a krajín západnej Európy podľa neho totiž možno prirovnať k vzťahom „metropole a kolónií“. V rozhovore pre Sky News Arabia Lukašenko okrem toho znova poprel, že bieloruské úrady prinútili pristáť lietadlo spoločnosti Raynair, na ktorého palube sa nachádzal zadržaný novinár a aktivista Raman Pratasevič, na letisku v Minsku. Podľa Lukašenka totiž o tom neexistujú žiadne dôkazy.

EÚ uvalila na Bielorusko nové rozsiahle sankcie

Vzťahy Bieloruska s krajinami Západu sa zhoršili po tom, ako sa Lukašenko vlani po šiesty raz stal hlavou Bieloruska, keď vyhral prezidentské voľby, po ktorých vypukli masové protesty. Podľa Západu tieto voľby neboli spravodlivé.

Zápasu sa dlhodobo nepáčia kroky Bieloruska:

  1. Mimoriadne šokujúce vyhlásenie
  2. Bieloruský novinár Raman Pratasevič
  3. Mimoriadne šokujúce vyhlásenie

K ďalšiemu zhoršeniu vzťahov prispelo aj nútené pristátie lietadla spoločnosti Ryanair v máji tohto roka. Oficiálne sa tak stalo pre nahlásenie bomby na palube, ktoré sa však ukázalo byť falošné. V lietadle sa nachádzal bieloruský novinár a aktivista Raman Pratasevič so svojou priateľkou Sofiou Sapegovou, ktorých po pristátí v Minsku zadržali. Zadržanie páru vyvolalo pobúrenie medzinárodného spoločenstva, pričom Európska únia reagovala aj uvalením rozsiahlych, nových ekonomických sankcií na Bielorusko. 

    

Zdroj: tasr

 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lukašenko: Európania vytvárajú ohnisko silného napätia a podnecujú aj tretiu svetovú vojnu!