eReport.sk
Mimoriadne šokujúce vyhlásenie
Alexander Lukašenko., foto: shutterstock

Lukašenko sa vyhráža Európskej únii migrantmi: Naštvalo ho toto!

Bieloruský prezident, často kritizovaný za jeho totalitné maniere Alexander Lukašenko sa obul do Európskej únie. Hlave štátu vadia sankcie vyrúbené voči Bielorusku.

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v utorok obvinil Nemecko z nacizmu. Stalo sa tak počas ceremónie v Brestskej pevnosti pri príležitosti 80. výročia napadnutia bývalého Sovietskeho zväzu nacistickým Nemeckom.

Opätovne tiež zdôraznil, že Bielorusko nebude chrániť Európu pred nelegálnymi migrantmi, obchodníkmi s drogami či pašerákmi. Lukašenko týmto spôsobom reagoval na pondelkové zavedenie nových sankcií proti Bielorusku zo strany krajín Európskej únie, informovali tlačové agentúry AFP a Interfax.

„Nečakali sme, že Nemecko bude súčasťou tohto kolektívneho sprisahania,“ vyhlásil Lukašenko. „Snažíte sa zabiť našu ekonomiku a očakávate, že my budeme míňať stovky miliónov dolárov – tak ako doteraz – na ochranu vašich geopolitických záujmov?“ spýtal sa Lukašenko v súvislosti s ochranou hraníc pred nelegálnymi migrantmi, obchodníkmi s drogami a pašerákmi.

Napriek zavedeniu nových ekonomických sankcií zo strany krajín EÚ, ale aj USA, Británie či Kanady je podľa Lukašenka na svete „dostatočné množstvo krajín a regiónov“, s ktorými môže Bielorusko naďalej spolupracovať.

Ministri zahraničných vecí EÚ schválili v pondelok na stretnutí v Luxemburgu rozsiahle sankcie voči Bielorusku, ktoré postihujú celé sektory tamojšej ekonomiky. Rozšíril sa tiež zoznam sankcionovaných osôb, keď naň pribudlo osem organizácií a 78 osôb vrátane Lukašenkovho syna Dzmitryja a manželky jeho druhého syna Viktara Liliji, ako aj niekoľkých bieloruských ministrov, prokurátorov, sudcov a rektorov univerzít. Dôvodom zavedenia sankcií bol incident s odklonom lietadla a zatknutím bieloruského novinára Ramana Prataseviča.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lukašenko sa vyhráža Európskej únii migrantmi: Naštvalo ho toto!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie