eReport.sk
Alexander Lukašenko., foto: shutterstock

Lukašenko bojuje proti oponentom: V Bielorusku vyhlásili za extrémistický ďalší proopozičný web

Nezávislý spravodajský web Belorusskij Partizan, ako aj všetky jeho účty na sociálnych sieťach, boli v Bielorusku označené za extrémistické.

Rozhodnutie o tom bolo prijaté ešte 12. novembra, ale na webovej stránke ministerstva financií sa táto informácia objavila až v pondelok. Informoval o tom aj web Belaruspartisan.by, ktorý pripomenul, že v Bielorusku je za extrémistické považovaných viac ako 300 webov. Belaruspartisan.by na svojej stránke uvádza, že v redakcii sú “presvedčení, že slobodu názoru nemožno považovať za extrémizmus. Sme presvedčení, že sociálny zmier sa nedosahuje zákazmi a cenzúrou” a avizujú, že zvážia ďalšie kroky.

Web novinárov, ktorí z krajiny utiekli

Spoločensko-politický spravodajský web Belorusskij Partizan bol založený v novembri 2005. Pri jeho zrode stáli novinári, ktorí utiekli z Bieloruska – na čele s Pavlom Šarametom. Tento kritik bieloruského režimu a neskôr i Ruska zahynul v roku 2016 v Kyjeve pri výbuchu bomby nastraženej v aute. V septembri 2021 bol prístup na stránku z územia Bieloruska zablokovaný. S blokovaním prístupu na vybrané weby začali bieloruské úrady po prezidentských voľbách, ktoré sa konali 9. augusta 2020.

Zablokovali všetky opozičné weby

Krátko po nich bolo zablokovaných vyše 50 webov a médií, vrátane Spojenými štátmi podporovanej rozhlasovej stanice Radio Svaboda či poľskej satelitnej televízie Belsat, ktorá mapuje hlavne Bielorusko. Európska únia označila prezidentské voľby v Bielorusku za neslobodné a nespravodlivé a odsúdila násilné zásahy zo strany polície. Alexandra Lukašenka, ktorý bol vyhlásený za víťaza volieb, Západ neuznal ako legitímnu hlavu štátu.

Bude vás zaujímať:

  1. Záchranári odnášajú telo zo sanitky po útoku na trhovisku v obci Konduga.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lukašenko bojuje proti oponentom: V Bielorusku vyhlásili za extrémistický ďalší proopozičný web

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti