eReport.sk
Martin Borguľa (Sme rodina).
Martin Borguľa (Sme rodina). Foto: fb/martinborgulabratislava

Lipšic zmietol sťažnosť Kollárovho poslanca zo stola: TOTO zásadne spochybňuje obhajobu politika!

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic zamietol sťažnosť poslanca Národnej rady SR Martina Borguľu (Sme rodina – líder Boris Kollár) voči obvineniu. Rovnako zamietol sťažnosti aj ďalších obvinených v korupčnom prípade. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  3. Na snímke v popredí Boris Kollár, predseda Sme rodina.
  4. Juraj Šeliga (Za ľudí)

„Špeciálny prokurátor 25. augusta 2022 svojím uznesením zamietol sťažnosti obvinených R. R., P. P., P. M., M. B. a spoločnosti S. proti uzneseniu vyšetrovateľa NAKA, ktorým bolo obvineným vznesené obvinenie pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a iné,“ priblížila hovorkyňa.

Lipšic sa vraj podrobne vyrovnal s námietkami

Ako ďalej uviedla, v odôvodnení svojho uznesenia sa Lipšic podrobne vyrovnal so sťažnostnými námietkami jednotlivých osôb, najmä s argumentáciou, že obvinení sa nedopustili korupčného konania alebo boli obeťami vydierania zo strany bývalého funkcionára NAKA.

Podľa prokuratúry je pravdou, že v zmysle konštantnej judikatúry sa vo všeobecnej rovine za hrozbu inou ťažkou ujmou považuje aj hrozba trestným stíhaním. „Vždy však treba prihliadať na individuálne okolnosti veci, ktoré práve v posudzovanom prípade neumožňujú posúdiť konanie, z ktorého je dôvodne podozrivý M. K., ako hrozbu inou ťažkou ujmou,“ podotkla s tým, že obvinení mohli túto hrozbu odvrátiť jej oznámením polícii alebo prokuratúre.

ÚPŠ: Vznesenie obvinenia nie je rozhodnutím o vine

„Skutočnosť, že ani po zásadnej zmene pomerov vo vedení Policajného zboru, obvinení a vzatí do väzby M. K. (v trestnej veci „Judáš“), obvinení nepodali trestné oznámenie, zásadným spôsobom spochybňuje ich obhajobné tvrdenia o obave z tzv. odvety,“ doplnila Tökölyová.

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zdôraznil, že vznesenie obvinenia nie je rozhodnutím o vine obvinenej osoby, a na každého, kto nie je právoplatne odsúdený sa vzťahuje princíp prezumpcie neviny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšic zmietol sťažnosť Kollárovho poslanca zo stola: TOTO zásadne spochybňuje obhajobu politika!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti