eReport.sk
predseda Dolnej snemovne britského parlamentu Lindsay Hoyle
Lindsay Hoyle, šéf Dolnej snemovne britského parlamentu. Foto: tasr/ap

Lindsay Hoyle: Na správy o zneužívaní drog v parlamente upozorním londýnsku políciu!

Predseda Dolnej snemovne britského parlamentu Lindsay Hoyle povedal, že upozorní políciu v spojitosti so správami z tlače o náleze stôp kokaínu v priestoroch britského parlamentu. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Hoyle reagoval na správy nedeľníka Sunday Times o používaní nezákonných drog v priestoroch parlamentu. Testy podľa Sunday Times potvrdili prítomnosť stôp kokaínu na 11 miestach v parlamente, na ktoré majú prístup len akreditovaní poslanci, zamestnanci a novinári. Tieto priestory zahŕňajú aj toaletu neďaleko parlamentnej kancelárie britského premiéra Borisa Johnsona.

“Správy o zneužívaní drog v parlamente poskytnuté Sunday Times sú hlboko znepokojujúce a ja na to budúci týždeň upozorním londýnsku Metropolitnú políciu (MPS) ako na prioritu,” povedal v nedeľu Hoyle. “Očakávam plné a účinné uplatňovanie zákona,” dodal.

Premiérov hovorca Max Blain v pondelok správy o drogách v parlamente označil za “znepokojujúce”. Britská vláda v pondelok oznámila nový plán na boj proti zneužívaniu drog a trestnej činnosti v spojitosti s týmito látkami. Tento plán zahŕňa navýšenie zdrojov na starostlivosť o drogovo závislých a zásahy polície proti obchodníkom s drogami a pašerákom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lindsay Hoyle: Na správy o zneužívaní drog v parlamente upozorním londýnsku políciu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti