eReport.sk
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken a nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková diskutujú na zasadnutí ministrov zahraničných vecí skupiny G7 v japonskom meste Karuizawa.
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken a nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková diskutujú na zasadnutí ministrov zahraničných vecí skupiny G7 v japonskom meste Karuizawa.. Foto: tasr/ap German Foreign Minister Annalena Baerbock, left, speaks to U.S. Secretary of State Antony Blinken at the start of the first working session of a G7 Foreign ministers' meeting at a hotel in Karuizawa, Nagano prefecture, Japan Monday, April 17, 2023. (Franck Robichon/Pool Photo via AP)

Lídri G7 budú v Hirošime diskutovať o mierovom summite o Ukrajine a o ďalších sankciách proti Rusku


Lídri skupiny najvyspelejších krajín sveta (G7) budú v Japonsku koncom týždňa diskutovať aj o usporiadaní medzinárodného mierového summitu o Ukrajine. Vo štvrtok to uviedol predstaviteľ Európskej únie, informuje TASR podľa tlačovej agentúry Reuters. Lídri skupiny G7 stretnú v japonskej Hirošime 19.-21. mája.

Obmedzenie vývozu

Krajiny G7 plánujú na summite rokovať aj o obmedzení vývozu diamantov z Ruska. Sankcie v tejto záležitosti by mali prísť v neskoršej fáze ako trest za pokračovanie v invázii na Ukrajinu, povedalo pre agentúru DPA niekoľko diplomatov.

„znacka
znacka kvality

Cesta

“Môžete očakávať, že sa to bude spomínať aj v komuniké G7,” uviedol predstaviteľ EÚ novinárom počas brífingu. K dohode o vývoze diamantov ešte v Hirošime podľa neho nedôjde, ale otvorí sa cesta na vytvorenie systému pre uplatňovanie takýchto obmedzení.

Podľa predstaviteľa EÚ prioritou lídrov G7 bude zastaviť obchádzanie už existujúcich sankcií proti Rusku. Do skupiny G7 patria Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Japonsko, Spojené kráľovstvo a USA.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lídri G7 budú v Hirošime diskutovať o mierovom summite o Ukrajine a o ďalších sankciách proti Rusku

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných