eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Leto ešte ani nezačalo a už je tu problém: Prípady Covidu pribúdajú takmer všade vo svete!

Kto si myslel, že COVID-19 prestane byť v tomto roku problémom, ten sa zrejme veľmi zmýlil. Leto ešte ani nezačalo, jeseň je teda ďaleko, no Covid sa už opäť hlási o slovo.

Počet nových prípadov nákazy koronavírusom za posledný týždeň vzrástol o 18 percent, pričom  celosvetovo pribudlo viac ako 4,1 milióna prípadov, uviedla vo štvrtok Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Informovala o tom podľa TASR agentúra AP.

Pandémia sa mení, ale ešte sa neskončila

Zdravotnícka agentúra OSN v pravidelnej týždennej správe o pandémii napísala, že celosvetový počet úmrtí zostal relatívne podobný ako pred týždňom, približne 8500. Nárast úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19 hlásili v troch regiónoch: na Blízkom východe, v juhovýchodnej Ázii a v Severnej a Latinskej Amerike. Najväčší týždenný nárast nových prípadov nákazy zaznamenali na Blízkom východe, kde stúpol o 47 %. Prípady koronavírusovej infekcie vzrástli v Európe a juhovýchodnej Ázii o približne 32 % a v Severnej a Latinskej Amerike o zhruba 14 %.

Nárast počtu prípadov Covidu evidujú v 110 krajinách. Väčšinou ho spôsobujú nové omikronové subvarianty BA.4 a BA.5.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, generálny riaditeľ WHO

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus tento týždeň vyhlásil, že nárast počtu prípadov covidu evidujú v 110 krajinách. Väčšinou ho spôsobujú nové omikronové subvarianty BA.4 a BA.5. „Táto pandémia sa mení, ale ešte sa neskončila,“ povedal Tedros na brífingu. Vyzval krajiny, aby zaočkovali svoje najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva vrátane zdravotníckych pracovníkov a ľudí starších než 60 rokov, pričom dodal, že stovky miliónov ľudí nie sú stále zaočkované a hrozí im vážny priebeh ochorenia a smrť.

Mohlo by vás zaujímať

  1. koronavírus, svet, rúško, nákaza, covid
  2. Na archívnej snímke ampulky s vakcínou proti ochoreniu Covid-19.
  3. Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Hoci bolo na celom svete podaných už viac ako 1,2 miliardy dávok vakcín proti Covidu, priemerná miera zaočkovanosti v chudobných krajinách je podľa šéfa WHO približne 13 %.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Leto ešte ani nezačalo a už je tu problém: Prípady Covidu pribúdajú takmer všade vo svete!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti